?7700 заробили жителі багатоквартирного будинку, продаючи сонячну електроенергію

Жителям одного з багатоквартирних будинків у Литві, дах якого вкритий сонячними батареями, вдалося не лише значно зекономити на електроенергії, а ще й заробити. Минулого року така електростанція заробила 7700 євро на електроенергії – на 14% більше, ніж жителям треба було на опалення і гарячу воду.

02

Так, у 2015 році опалення будинку обійшлося в 4200 євро, води – в 2600 євро.

Жителі уклали 12-річний договір на продаж електроенергії, в майбутньому вони планують використовувати отримані від продажу електроенергії гроші на інші побутові цілі.

«Продавши електроенергію, всі кошти пропорційно розподіляються між жителями будинку, ці кошти допомагають погасити витрати на житло. Грошей вистачає на покриття близько 30% витрат на адміністрування будинку, наприклад, прибирання у під’їздах, догляд за територією. Електроенергія буде приносити користь ще років 8, потім перерахуємо, а доходи плануємо використовувати для оновлення інфраструктури будинку», – говорить голова житлового товариства Сандра Павлова.

?7700 заробили жителі багатоквартирного будинку, продаючи сонячну електроенергію

Загалом, у проект було інвестовано 43,400 євро.

«Досягнуті результати показують, що ми досягли мети – побудували перший багатоквартирний будинок класу A, витрати на опалення якого повністю погашають доходи від продажу електроенергії. Іншими словами, жителям 12 років не доведеться платити за опалення, оскільки на такий термін підписано договір про продаж електроенергії», – сказав  голова правління будинку Арвідас Авуліс.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *