Чорна п’ятниця в Ірпені: влада влаштувала фейкові «обговорення Генплану»

Учора пізно ввечері на офіційному сайті міськради з’явилася інформація про проведення громадських обговорень «Оновленого Генерального плану міста Ірпінь, Київської області». В опублікованому пості (назвати документом таке епістолярне диво язик не повертається), зокрема, зазначалося, що заяви та пропозиції стосовно оновленого Генплану приймаються до… 26 листопада 2018 р. Прикріплені до повідомлення тимчасові файли будуть (!) видалені… 9.11.2018 р. Словом, все робилося заднім числом, навіть не приховуючи цього.

 Чорна п’ятниця в Ірпені: влада влаштовала фейкові «обговорення Генплану»

Влада остаточно хоче знищити Ірпінь

Громадськість відразу забила на сполох. Генплан хочуть прийняти без нас!  Влада зробила все, щоб Генплан прийняти без жителів Ірпеня! Вони хочуть остаточно знищити Ірпінь! Незважаючи на робочий, час кілька сотень людей прийшли до міськради, що називається, піднявшись по тривозі.

Влада завбачливо підготувала для них «зручності» з реєстрації прямо біля розпіарених «прозорих вікон» Центру надання адмінпослуг. Двоє жіночок на реєстрації понад півгодини сиділи за столами, вислуховуючи зауваження бажаючих зареєструватися громадян, які наповнили фойє, перший поверх та східці перед міськрадою (до 13-ї години актова зала міськради була замкнена з середини).

Реєструвати розпочали за вказівкою о 13-й годині. У цей час відімкнули сесійну залу, в якій мало проходити те, що на офіційному сайті охрестили «обговореннями». Та надалі його учасники постійно плуталися у визначеннях, називаючи то «слуханнями», то «зборами», то «даним заходом». Зважаючи на такі розбіжності в термінології та виходячи з характеру самого дійства, вважаю найдоречнішим для нього визначення – «слухняні обговорення».

 

Адмінресурсу – зала, людям – черга

Коли доступ до зали відкрили людям не від влади, там вже майже всі місця були зайняті представниками адмінресурсу, а в проходах колонами стояли молодики спортивної статури, яких запустили через аварійний вхід. Лише кілька місць у першому ряду були не зайняті. Як виявилося, заброньовані для очільників слухняних обговорень.

Година виснажливого очікування початку дійства час від часу переривалася «рекламними паузами» діяча незрозумілого походження на прізвище Щербина, який точно не є працівником Ірпінської міської ради. Найбільш певно можна означити лише його партійну приналежність до «Нових облич». Та й то здебільшого за риторикою і симптомами поведінки, оскільки його партійний квиток чи інші ідентифікуючи приналежність до НО документам, невідомі громадськості. Також доволі сумнівною є його юридична приналежність до Ірпеня – інсайдерські джерела повідомляють про київську прописку Щербини. Зважаючи на вищесказане, залишається незрозумілою роль цього персонажа у проведенні слухняних обговорень Генерального плану Ірпеня. У зв’язку з чим його амплуа доречно класифікувати, як самозваного тамади звітного заходу.

 

Поспіх тамади і вибори без вибору

Упродовж години самозваний тамада керував процесом, підганяючи реєстраторів. Вказував кому здавати листи реєстрації, постійно називаючи їх бюлетенями (схоже, вибори міцно засіли в його голові). Тамада так поспішав провести слухняні обговорення, наче на останні гроші купив квиток на останній в житті поїзд. Його ніяк не обходили обурені вигуки громадян: «Більше ста людей не зареєструвалися!», «Що ви робите?!», «Дайте людям висловити свою позицію!».

О 14-й годині самозваний тамада, висловивши «щирі вибачення» тим, хто не зміг зареєструватися, озвучив цифру зареєстрованих на цьому заході – 345 осіб. Після чого поспіхом взявся проводити слухняні обговорення Генплану Ірпеня, передавши мікрофон головному архітектору міста Михайлу Сапону.

Той під галас невдоволеної громадськості одразу запропонував обрати «головуючого зборів», запропонувавши на цю посаду голову Інвестиційної ради Ірпеня Карплюка В.А. Ні в кого не запитавши про можливі інші кандидатури, Сапон одразу закликав залу до голосування. Підняття близько сотні салатових бюлетенів для голосування супроводжувалося невдоволеними вигуками тих, хто не встигнув їх отримати. «Ганьба!», «Дайте мені бюлетень!», «Там півтори сотні за дверима!». Натомість Сапон скоромовкою в стилі КіНОшних депутатів вигукував у мікрофон: «Хто «за», «проти», «утрималися»? Порівняльною більшістю голосів…». Не встиг головний архітектор завершити фразу, як у нього швиденько перехопив собі мікрофон Карплюк, продовжуючи вже звичний очевидцям сесій і виконкомів «театр одного актора».

Перекрикуючи невдоволений люд Карплюк поспіхом запропонував обрати секретарем «даного заходу» Щербину і лічильну комісію – Мельник, Голота і Гурський. Мало хто з присутніх знає цих персонажів, але про якісь інші пропозиції щойно відголосований «головуючий зборів» Карплюк не запитував. Так само похапцем – одним голосуванням і скопом «узаконив» запропоновані ним кандидатури.

Чорна п’ятниця в Ірпені: влада влаштовала фейкові «обговорення Генплану»

Карлюк – Остап Бендер, Ірпінь – Нью-Васюки?

«Буквально декілька слів» виступу головного архітектора з приводу оновлення Генплану вклалося у п’ятихвилинну доповідь. Після чого Сапон запропонував задавати йому запитання. Натомість мікрофон знову перехопив Карплюк, продовжуючи виступати у стилі «театр одного актора». У своєму виступі він палко переконував присутніх у тому, що він, на відміну від попередників, рятує Ірпінь від забудов. У заплаві будується школа, а не щось інше. І до приходу КіНОшної команди до влади в Ірпені – «всі землі були роздані», а Генплан врятує приватний сектор від багатоповерхової забудови.

Карплюк виступав на слухняних обговореннях у стилі Остапа Бендера перед провінційними шахістами з Васюків. Тільки-от на конкретні запитання ведучий слухняних обговорень уникав відповідей, або ж надто губився в роз’ясненнях, нервово перекрикуючи й переходячи на образи опонентів. Зокрема, не зміг толком відповісти на запитання щодо будівництва на Соборній, 120, де відмовили громадянину видати клаптик землі під гараж, мотивуючи «землі немає». Натомість там невдовзі видали землю під чергову багатоповерхівку. Або ж на перетині 8 Березня й Тургенівської, ще за мерства Карплюка збори Громади постановили – ніяких забудов. Наразі там вже все знесли, будують будинки й продають квартири. Незважаючи на те, що пожежна техніка наразі дозволяє гасити пожежі до 10-го поверху – будуються будинки вищої поверховості. Не враховуються норми зелених територій, загалом, та облаштування в районі БТР заповідника «Мужеловський», зокрема. Незважаючи на обіцянки представників влади, це питання навіть не виносилося на обговорення міськради.

 

«Позакривайте роти, будь ласка»…

Останньою крапкою у виступі Карплюка на слухняних обговореннях стали запитання Святослава Куценка, який поцікавився чому про сьогоднішнє обговорення Громаді стало відомо лише вчора. «Головуючий зборів» намагався переконати, начебто про це «раніше друкувалося в газетах», але не зміг пояснити в яких, і швидко «з’їхав з теми», перевівши стрілки на не зрозуміло який «оргкомітет».

На запитання Куценка: «Володя, від кого тебе охороняють ці спортсмени?» Карплюк відповів буквально – «сам спортсмен», і одразу похапцем поставив на голосування питання затвердження «оновленого Генерального плану міста».

На скандування «Ганьба!» обуреної Громади Карплюк вигукнув у мікрофон «позакривайте роти, будь ласка». Підняли салатові папірці близько сотні людей – це менше половини оголошеної на початку засідання цифри 345 зареєстрованих. Побачивши це, самозваний тамада закликав піднімати ще й руки для голосування. Незважаючи на заперечення опонентів, що в залі присутні багато незареєстрованих людей. «Хто проти? Утримався?», – запитував «головуючий зборів», рахуючи голоси в залі, так само уперто не помічаючи тих, хто не потрапив до зали чи не зміг зареєструватися.

 

Сумнівні повноваження головуючого та відсутність Попсуй

При цьому Карплюк сам піднімав руку, не маючи реєстраційного мандату учасника Громадських обговорень. Залишається не зрозумілим, чому йому не видали такого папірця? І чи мав право реєструватися, тобто взагалі брати участь в голосуванні той, кого  поспіхом обрали головуючим на цьому зібранні?

Якщо вірити даним, вказаним в останній декларації Карплюка (заповнена перед відставкою з посади міського голови), зареєстроване місце проживання – Ірпінь, фактичне проживання, або адреса для листування з Національним агентством запобігання корупції – Буча. Судячи з кількості земельних ділянок та нерухомості «найбільш інноваційний мер всіх часів і народів» значно більшою мірою бучанець, або ж поляк, аніж ірпінчанин.

Ось так швидкоплинно, буквально за 35 хвилин, у приміщенні міськради провели фейкові слухняні обговорення Генерального плану юридично далекі від владних повноважень особи. До слова, із незрозумілих причин на цьому заході не було нинішньої в.о. міського голови Анастасії Попсуй. Невже відходить після вчорашнього святкування свого дня народження? Чи це такий тихий протест проти фейковості подібних заходів?

 

 Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості слухняних обговорень Генплану Ірпеня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *