Історія любить тих, хто її творить!
Бойовий гопак – характер, сила, мужність, відвага, шляхетність!
Бойовий гопак – гармонійна система древнього військового мистецтва наших пращурів!
Бойовий гопак довгі роки був під забороною, деякі прийоми були загублені. Це результат радянської політики, спрямованої на утиск українських традицій і мистецтва, в тому числі й бойового. Відродження бойового гопака почалося наприкінці минулого століття. Спортсмени по крихтах збирали знання пращурів, систематизували їх, буквально розшифровували з рухів українських танців.
Значний внесок у відродження і розвиток бойового гопака доклав Володимир Пилат, український дослідник і знавець бойових мистецтв, ініціатор створення мережі шкіл козацького бойового мистецтва, Президент Міжнародної Федерації бойового гопака, автор багатьох книг, присвячених традиціям бойової культури українців, методиці викладання бойового гопака.
У 1996 році у Львові було проведено перші всеукраїнські змагання із бойового гопака, у яких взяли участь понад 150 учасників. У 1997 бойовий гопак було визнано національним видом спорту. Того ж року зареєстровано «Центральну школу бойового гопака». У вищих навчальних закладах України ведеться підготовка фахівців із цього єдиноборства. У 2001 році було створено і зареєстровано Міжнародну федерацію бойового гопака, яка займається його поширенням за межами країни.
Учні шкіл бойового гопака, окрім техніки двобою, вивчають українські національні традиції й обряди, опановують мистецтво співу і танцю, гри на музичних інструментах. Гопаківці виховуються на засадах державницького патріотизму та загальнолюдської моралі, пошани до старших і поваги до своєї історії. Цікаво, що у бойовому гопаку діють сім рівнів майстерності. Перші три рівні учнівські: Жовтяк, Сокіл, Яструб. Джура – проміжний рівень, який відповідає кандидату в майстри спорту. Рівень майстра – Козак і Характерник. Стати Волхвом – це означало набути найвищого рівня майстерності, який дозволяє перейти від фізичної площини у духовну, енергетичну. Таким чином на пізнання усіх тонкощів бойового гопака витрачається від 5 до 25 років.
Сьогодні Україна бореться за свою свободу на усіх фронтах: військовому, культурному та спортивному. І старовинне лицарське мистецтво козаків стверджується!
У нас в Ірпені працює школа Бойового гопака “Шаблезуб” в якій викладають тренери.
Один з тренерів – Мартинюк Роман Сергійович. Має рівень “ЖОВТЯК”.
Тренувальний зал знаходиться по вулиці Українська, 48.
Записатись на тренування можна за телефоном:
+380 98 370 83 98.
Перше тренування безкоштовне!