В Нідерландах створили нову баржу на сонячних панелях Interceptor для збору пластику в річках.
Новий апарат Interceptor презентувала некомерційна екологічна організація Ocean Cleanup, створена 25-річним Бояном Слатом, у Ротердамі.
Баржа працює на сонячній електроенергії і оснащена довгим плавучим тралом.
Поступово піднімаючись вгору за течією, апарат затягує виловлене сміття на стрічковий транспортер і сортує його по контейнерах.
Потім контейнери вивантажуються на берег і відвозяться на сміттєпереробні заводи. Пристрій може збирати не менше 50 тонн пластику в день.
Дві такі баржі вже працюють в Індонезії та Малайзії. Ще дві скоро будуть доставлені до В’єтнаму і в Домініканську Республіку.
«Виловлювати пластик в річках, на підступах до морів і океанів, де немає великих хвиль і розтягнутий від берега до берега трал не пропускає дрібні шматки пластмас, набагато ефективніше, – зауважують у Оcean Cleanup. – В найближчі роки баржі Interceptor з’являться в сотнях річок, починаючи з найбільш забруднених».
Екоактивісти сподіваються, що вилов пластику в річках продемонструє місцевим жителям масштаби проблеми і змусить дбати про природу.
“Близько 1000 річок зносять в океани 80% свого сміття, – говорить головний дослідник Ocean Cleanup Лоран Лебретон. – Хочемо, щоб люди усвідомили, що у нас надзвичайна ситуація – пластикова епідемія і збір сміття в річках не вирішить проблему на 100%, але попутно може змінити поведінку людей”.
Більше року тому спеціальна баржа з U-подібним тралом довжиною 600 метрів запущена для очищення океану попрацювала кілька місяців. Її довгий трал не витримав шторм і просто розвалився на частини. Баржу буксирували на Гаваї для ремонту і модернізації – на початку жовтня її знову запустили в роботу. Однак, за словами екологів баржа завдає шкоди океану – збирає не тільки пластик, але і морських мешканців. В Ocean Cleanup врахували критику і створили баржу Interceptor.
Джерело: ecotown