Аномальне обміління річок спричинить дефіцит води

Аномальне обміління річок спричинить дефіцит води

В Україні різко обміліли річки і водосховища через аномальну осінь та зиму 2019-2020 років. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Державного агентства водних ресурсів.

Повідомляється, що вперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження у використанні води. Зокрема, у разі маловоддя умови водокористування можуть бути змінені або обмежені, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

Також повідомляється, що в разі прийняття таких заходів, пріоритет у забезпеченні українців водою для питних і побутових потреб.

“За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно у цьому році на українських річках весняне водопілля буде відсутнє. Крім того, маловоддя може призвести до пересихання малих річок”, – йдеться в повідомленні.

Міжвідомча комісія щодо погодження режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховища у контексті цих умов погодила відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року.

В окупованому Криму, своєю чергою, також заявляють, що до початку весни в основних водосховищах накопичилося близько 100 млн кубометрів води. Ці обсяги майже вдвічі менші, ніж минулого року.

 

Також читайте:

Майже за 30 років Україна втратила 10 тисяч річок: сумний приклад – Ірпінь і Буча

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *