15 га заплави ціною $ 7,5 млн. депутати віддали під забудову

Людно було сьогодні на 43-й сесії Ірпінської міської ради в останній день осені. Зала переповнена людьми. У проходах стояли молодики спортивної статури, які слабо уявлять, що саме розглядається на сесії. Звично, так відбувається, коли приймають дерибанні питання. Сьогодні їх розглядали ближче до завершення півторигодинного пленарного засідання.

15 га заплави ціною $ 7,5 млн. депутати віддали під забудову

Першим ділом депутати проголосували за дострокове припинення повноважень секретаря Ірпіньради Юрія Денисенка, який написав заяву за власним бажанням. Відставку прийняли без особливого обговорення, міський голова Володимир Карплюк подякував Денисенку за роботу та привітав «з підвищенням» на обласний рівень. Проте ніхто й слова не сказав про вибори наступного секретаря Ірпіньради: коли й хто замінить Денисенка? До слова, свіжовідставлений секретар так і продовжував сидіти в президії до кінця сесії. У новітній історії ірпінської влади довелося бути свідком кількох дострокових відставок секретаря Ірпіньради. Усі вони одразу пересідали з президії до зали, якщо взагалі були присутні на засіданні.

Потім ухвалили рішення щодо петиції про заборону отримання дозволу ТОВ ВНГ «Стандарт» на викиди отруйних речовин у повітря (гучна історія про забруднення від виробництва паливних брикетів на території колишньої меблевої фабрики). Депутат від цього округу Святослав Куценко вніс доповнення щодо створення комісії (по 5 людей від округу та виконкому), яка б займалася вивченням цього питання. Що й було проголосовано.

Образно кажучи, наймаснішим питанням сьогоднішньої сесії стали затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється. Йдеться про землі в заплаві Ірпінь-річки розміром не багато, не мало – понад 15 гектарів сільгоспугідь, які депутати натисканням кнопок пультів голосування перевели у розряд багатоквартирної забудови.

15 га заплави ціною $ 7,5 млн. депутати віддали під забудову

На початку засідання громадська активістка, предтавниця ініціативної групи зі створення ОСН “Дружній квартал”, Неля Лавровська звернула увагу депутатів на те, що місто Ірпінь наразі має затверджені межі 1700 гектарів, а не в таких розмірах, як їм цього б хотілося. Іншими словами, заплавні землі, які зібралися забудовувати, знаходяться поза межами Ірпеня. Напередодні сесії корінний житель Ірпеня Олексій Зіневич на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» закликав депутатів «не продавати свою совість за 30 серебряників» попередивши про політичну та кримінальну відповідальність кожного за дане голосування. При цьому оприлюднивши ринкову ціну питання – 7,5 мільйона доларів США.

15 га заплави ціною $ 7,5 млн. депутати віддали під забудову

Проте, на звітній сесії ніхто з депутатів не виступив проти даного рішення (хоча й коментували його для ЗМІ поза сесією). Тільки громадський активіст Євген Мельничук вигукував із зали про недопустимість забудови заплави та необхідність будувати школи.

Відтак, рішення було прийнято. Хоча за зміну цільового призначення сільгоспземель з метою багатоквартирної забудови заплави проголосували далеко не всі з присутніх депутатів. Не підтримали це ганебне рішення Святослав Куценко, Лаврентій Кухалейшвілі та Сергій Глиняний. Проте, й без них КіНО та прихильні до нього фракції назбирували по 24-25 голосів, яких було цілком достатньо для результативного голосування.

З усього видно, що дані рішення будуть оскаржуватися й на заплаву Ірпеня чекає нова антизабудовницька епопея.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *