В Україні найбільше людей із прізвищем Мельник

Лінгвіст і математик з Чехії Якуб Маріан склав європейську карту з найпопулярнішими прізвищами в кожній країні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Еuromag.

Безліч стереотипів про життя людей в різних країнах не проходять перевірку часом і особистою практикою, стверджує науковець, проаналізувавши статистику перепису населення в різних країнах світу.

З’ясувалося, що найпопулярніше прізвище в Україні – Мельник (як і в Німеччині), в Росії – Смірнов, а в Білорусі – Іванов.

Цими питаннями, до речі, займається окремий розділ лінгвістики, званий ономастика.

В Україні найбільше людей із прізвищем Мельник

Зрештою він склав карту найбільш поширених у країнах Європи прізвищ і їх значень. Крім самих прізвищ і їх значень, учений вніс і інші дані. Наприклад, червоним кольором позначив прізвища, пов’язані з якою-небудь властивістю (великий, новий і т. п.); коричневим – пов’язані з професією, як правило, батька сімейства; синім – утворені від імені батька; блакитним – від місця народження; зеленим – від назв природних об’єктів.

Для країн, в яких представлені дві різні мовні громади, були визначені два найбільш поширені прізвища для кожної з них. Це відноситься до Бельгії, жителі якої говорять французькою та голландською мовами; Естонії, де є російські та естонські прізвища, і Швейцарії, де статистичні дані представлені за німецькомовним і італомовним регіонами країни.

Джерело: Depo.ua

Читайте також: ЩО ОЗНАЧАЄ ТВОЄ ПРІЗВИЩЕ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *