Зустріч з керівником виборчого штабу Анатолія Гриценка Віктором Чумаком викликала переполох ірпінських КіНОшників

Учора, 7 лютого, до ірпінського готельного комплексу «Шато парадіз» на зустріч з виборцями прибув керівник виборчого штабу кандидата в президенти Анатолія Гриценка – народний депутат України Віктор Чумак. Цей візит спланували буквально за два дні, й до останнього моменту не було певності, що він відбудеться через голосування у Верховній Раді з приводу змін до Конституції, які відкривають Україні шлях до вступу в НАТО та ЄС.

Прибувши до Ірпеня відразу після цього голосування Віктор Чумак, відповідаючи на запитання ірпінчан, повідомив про плановані візити до нашого міста самого кандидата в президенти Анатолія Гриценка, а також багатьох членів його команди – лідера «Європейської партії України» Миколи Катеринчука та лідера «Рідної країни» Миколи Томенка. Точні дати й місце зустрічей буде повідомлено пізніше.

 

Олігархів ліквідують як явище

Свій виступ перед виборцями Віктор Чумак розпочав з олігархів. «Чия лампочка?», – запитав він вказавши рукою на освітлення в залі. «Ахметова», – пролунала відповідь із зали. «Чиє тепло в батареї?» –  «Ахметова». «Хто заробив мільярдні статки в час, коли ведеться війна?» – «ДТЕК Ахметова».

Основні власники переважної більшості майна в Україні – Ахметов, Пінчук, Фірташ, Коломойський. До них приєднався нинішній президент Петро Порошенко, який обіцяв перед минулими президентськими виборами покінчити з олігархами. Натомість вийшло так, що він їх очолив.

Загалом 200 олігархічних сімей володіє 90% власності. Решта 10% припадає на 42 мільйони населення України. «Де ж справедливість?!»,  – висловив до загалу риторичне запитання Віктор Чумак, після чого додавши, що з  олігархами потрібно покінчити як з класом.

Для цього потрібно задіяти антимонопольні й антикорупційні механізми. Більшість з них вже виписані в законах та підзаконних актах. Деякі навіть діють. Наприклад, електронна декларація, яку нині змушені заповнювати всі посадовці. Віктор Чумак без зайвої скромності зізнався, що це його творіння. До слова, закон про декларування депутати ВР прийняли «без шуму і пилі», лише потім оговтавшись – за що ж вони проголосували.

«У нас найкращі закони – я вам чесно кажу, – поклавши руку на серце запевнив Чумак. – Але проблема в тому, що вони не діють. Це як збудувати величезний літак  – Мрію. Все підготувати, але немає головного – пального для польоту. У нашому випадку таким «пальним» є поняття політична воля. Буде політична воля – запрацюють наші найкращі закони, зникнуть олігархи».

 

Мінімальна пенсія 300 і середня зарплата 800 євро – це реальність!

«У мене запитували: «Чого у «Громадянській позиції» найбільше не вистачає?». Відповів, що популізму, – розповів Віктор Чумак, дійшовши до економічного блоку передвиборчої програми. – Середня зарплата 800 євро і мінімальна пенсія 300 євро – це реальність». Звісно, якщо вивести «на чисту воду» тіньові капітали, зосереджені передовсім в руках олігархів.

Починати потрібно не з економіки, а з судів. Першим має бути верховенство права. (Юстиція – означає справедливість). На другому місці – невідворотність покарання. Аби ніхто не зміг уникнути відповідальності за скоєні злочини.

 

Гриценко єдиний, хто представляє майбутніх посадовців  зі своєї команди

З приводу союзників та перспектив об’єднання з іншими кандидатами Віктор Чумак сказав, що такий процес вже давно триває. Власне, «Громадянська позиція» – це коаліція кількох партій. Начштабу Гриценка говорив про переговори з іншими менш рейтинговими кандидатами, з якими веде діалог «Громадянська позиція». Називали прізвища –  Гнап, Смішко, Садовий. «Сьогодні краще, ніж учора, а вчора краще, ніж позавчора», –  загалом охарактеризував об’єднавчий процес Віктор Чумак.

Анатолій Гриценко – єдиний з кандидатів на посаду Президента, хто назвав конкретні персоналії своєї команди в разі перемоги на виборах. Віктор Трепак стане головою СБУ, Іван Апаршин – міністром оборони. Під час наступних зустрічей будуть названі інші посадовці, запевнив начштабу Гриценка, зазначивши, що не може сам їх називати до оприлюднення Анатолієм Степановичем. «Хто ще з кандидатів у президенти представив членів своєї команди?», – запитав у зали Чумак. «Зеленський представив Кошового», – репліка із зали викликала загальний сміх присутніх.

 

Про заробітки на виборах

У країнах розвиненої демократії громадяни не заробляють, а навпаки – самі фінансують виборчий процес. Так Дональд Трамп став президентом США, витративши мільярд доларів завдяки фінансуванню простих американців, кожен з яких в середньому скинувся по 20 доларів на вибори. У нас допоки що заведено – кандидати платять виборцям. Через що у випадку приходу такого «благодійника» до влади, він має моральне право діяти по-своєму, а підкуплені виборці вже не можуть на нього впливати – адже сам продав свій голос. У такий спосіб пояснив «політику партії» Віктор Чумак, закликавши свідомих громадян самим підтримувати уподобану політичну силу. «Не можеш допомогти фінансово, то хоча б візьми роздай безплатно пропагандистську літературу, піди заагітуй  родичів, знайомих, сусідів», – висловився про участь у виборчому процесі начальник штабу Гриценка.

 

Про можливі порушення на наступних виборах 31 березня

У нас, виявляється, кількість виборців не змінилася із попередніх виборів. Незважаючи на те, що мільйони людей на Донбасі й у Криму із зрозумілих причин не зможуть взяти участь у цих виборах. Чимало громадян виїхали за кордон. Спостерігається демографічне зменшення населення – але кількість виборців чомусь (?) залишилася незмінною.

У штабі Анатолія Гриценка підозрюють про існування мільйонів «мертвих душ», яких адмінресурс спробує задіяти на наступних виборах. Бо ж не спроста наразі укладено доступ для перевірки бази виборців України. Наразі ця заборона в судовому порядку оскаржується Анатолієм Гриценком.

 

Ірпінський адмінресурс боїться Святослава Куценка

Спостерігався доволі дивний наплив прихильників  Ірпінського КіНО (Карплюк і «Нові обличчя») на зустрічі з Віктором Чумаком. Їхня роль зводилася до нападків на Святослава Куценка, який наразі на волонтерських засадах допомагає «Громадянській позиції» Анатолія Гриценка в Ірпінському регіоні.

Під час запитань промовцю позиція прикарплючених зводилася до того, аби переконати штаб Гриценка не брати до своєї команди Святослава Куценка, якого свого часу КіНОшники протиправно позбавили депутатства за принципову позицію. Цим самим вони тільки зробили добру рекламу Святославу Куценку, як антиподу Карплюку та іншим провладним дерибанникам. Про що з посмішкою сказав Віктор Чумак. Натомість найбільш активні КіНОшниці продовжували доймати начальника штабу Гриценка.

– Я проголосую за Гриценка за умови, якщо ви виключите зі своєї команди Куценка, – з улесливою усмішкою щебетала прикарплючена бепепешниця Чумаку.

– Я вам подобаюся?

– Подобаєтеся!

– А Гриценко подобається?

– Подобається!

– Ну тоді й Куценко сподобається, – з посмішкою відповів Чумак, запросивши команду штабу Гриценка до загального фото.

Взагалі на цих виборах в Ірпені вперше спостерігається подібне явище, аби діячі з КіНОшної обойми бігали за непровладними кандидатами з якимись порадами-проханнями-заклинаннями. Видається, що «мешканці» будинку за адресою: вулиця Шевченка, 2-А – вже не уявляють себе поза межами приміщення Ірпінського виконкому. Через це й такий ажіотаж. Вочевидь, не спроста ті, хто бояться позбутися насиджених місць, у пошуках нових покровителів прийшли на зустріч із начальником штабу Анатолія Гриценка.

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості зустрічі з Віктором Чумаком 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *