«Зарядка» під ногами – сонячні панелі розгортаються як килим

Англійський мандрівник Джон Хінгл створив тонкі та легкі портативні сонячні панелі, що можуть розгортатися як килим і генерувати достатню кількість енергії для живлення телефонів, фотоапаратів та комп’ютера.

«Зарядка» під ногами - сонячні панелі розгортаються як килим

«Сонячний килим» було створено з думкою про мандрівників та любителів активного відпочинку, які добре знають, наскільки важко знайти електромережу або інше джерело живлення у гірських районах або інших віддалених куточках.

За розробку такого килима Хінгл взявся через три роки після своєї власної кругосвітньої подорожі.

«Зарядка» під ногами - сонячні панелі розгортаються як килим

Англієць розробив великий сталевий контейнер,що містить в собі котушку гнучких сонячних панелей, прикріплених до міцної тканини. При необхідності панелі можна витягнути з контейнера та за лічені хвилини розкласти їх у 50-метровий шлейф. Головне тут, каже розробник, велика площа «сонячної» поверхні, що підвищує ефективність такої установки.

Джон Хінгл використав сонячні панелі на основі селенід міді-індію-галію (CIGS – Copper indium gallium selenide). Твердий розчин CIGS відомий завдяки застосуванню в сонячних батареях другого покоління. Перевагою тонких панелей на основі CIGS є їхня гнучкість.

«Зарядка» під ногами - сонячні панелі розгортаються як килим

Потужність першого прототипу системи гнучких панелей становила 6 кВт. Як зазначає розробник, це приблизно вдвічі більше, ніж типова система сонячних батарей на даху приватного будинку у Великобританії.

Нове покоління «сонячного килима» буде мати потужність до 18 кВт.

Портативна сонячна система у формі килима включає в себе також акумулятор для накопичення електроенергії.

Розробник підкреслює, що така установка знадобиться не лише професійним мандрівникам. Її також можна використовувати у районах стихійних лих, гірських станціях та інших місцях, де відчувається дефіцит електропостачання.

Одна з переваг такого «сонячного килиму» полягає в тому, що для його розстелення не потрібно вишукувати абсолютно рівну поверхню.

Звичайно, що для переміщення 50-метрових «сонячних» котушок знадобиться хоча б якийсь транспортний засіб та декілька людей. Проте Джон Хінгл та його компанія Renovagen також можуть виробляти на замовлення килими потрібного розміру.

Також такий килим може знадобитися для військових баз або гірничодобувних компаній.

Наразі компанія  Renovagen вже отримала три замовлення на свою систему. Джон Хінгл очікує отримання повного схвалення від регулюючих органів, після чого можна буде налагодити повноцінну комерціалізацію продукту.

Попередня вартість таких установок становитиме від  50 000 до 110 000 фунтів стерлінгів.

Джерело: ecotown

 

 Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *