В Ірпені знову горить торф

В Ірпені з приходом потепління знову почав горіти торф.

«В Ірпені почався сезон горіння торфу. Є версії про нетверезих шашличників або загребущих забудовників», – пише жителька Ірпеня Інна Гадзинська.

Жителі також припускають, що городники з приватного сектора починають спалювати суху траву.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій Київської області розповіли, що площа займання в Ірпені зовсім невелика – близько 100 квадратних метрів.

«Наші підрозділи два рази в тиждень об’їжджають Київську область і гасять осередки загоряння торфовищ. Причина загоряння пов’язана з тим, що зима була малосніжною, було мало опадів, а з минулого року залишилися підземні прогорання, які виходять на поверхню, коли відпочивальники розводять багаття або кидають недопалки», – сказала керівник прес-служби ДержНС Київщини Вікторія Рубан.

Водночас ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах.

«Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності», – повідомляє сайт ДСНС.

Рятувальники нагадують людям, що небезпечно розводити багаття на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювати суху траву та сміття.

Джерело: УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *