Замміністра енергетики закликає переходити на сонячну енергію і не платити за електрику

Замміністра енергетики закликає переходити на сонячну енергію і не платити за електрику

З такою пропозицією виступив заступник міністра енергетики і природних ресурсів Вірменії Айк Арутюнян, який довів ефективність переходу на «зелену» енергію на власному прикладі, передає А1plus.am.

«Я розмістив по лізингу – без попередньої інвестиції – сонячні батареї і вже 2,5 місяці використовую « зелену» електроенергію, – пояснює чиновник. – Відатак, суму, яку я повинен був платити щомісяця за електрику, я просто плачу за лізинг – один раз заплативши 1500 доларів, можна мати безкоштовну електроенергію близько 20-30 років”.

«В середньому родина витрачає 200-250 кВт-год у місяць, а річний показник сягає 2400 кВт-год, – говорить Айк Арутюнян. – Для забезпечення 2400 кВт-год необхідна сонячна панель потужністю 1,5 кіловат – п’ять блоків розміром з середній стіл. Її вартість, яка за кілька останніх місяців знизилася на 25%, коливається у межах 1000 доларів».

Вироблену «побутовими» сонячними станціями електроенергію зобов’язується купувати ЕСА, зазначив замміністра енергетики. «У разі розміщення станції житель укладає договір з ЕСА, форма договору зафіксована комісією, що регулює суспільні послуги. Якщо станція відповідає технічним умовам, ЕСА розміщує лічильник, який фіксує, скільки ви дали, скільки забрали, – говорить Айк Арутюнян. – Мережа стає для вас батареєю – електроенергію, вироблену вдень, ви віддаєте мережі, а вночі забираєте назад».

За словами замміністра енергетики, впровадження батарей робить ціну електроенергії дорожче на 50%.

«За підсумками місяця проводиться розрахунок: якщо дали 150, але спожили 200 кВт-год, то платіть за 50 кВт-год, якщо навпаки – вам платить ЕСА, – зазначає Айк Арутюнян. – Однак ЕСА платить у річному розрізі та її тариф – 23 драм. Я закликаю всіх встановити сонячні, фотовольтные панелі і виробляти електроенергію для себе, отримавши незалежність від мережі і коливання цін».

Окупність проекту побутової сонячної електростанції становить 6-10 років, говорить Айк Арутюнян.

За словами Айка Арутюняна, міністерство буде ставити акцент на розробку комплексної програми з популяризації малих микростанций і встановлення сонячних панелей на дахах всіх будинків. “Ми хочемо впровадити виробництво у пунктах споживання, – пояснює замміністра енергетики. – Люди не повинні запитувати себе, чи має сенс розміщення станції, чи ні, вони повинні запитати, чи має сенс неустановка станції?”.

За його словами, програму можна реалізувати в короткі терміни, оскільки виявлені всі проблеми, питання та напрями діяльності і ведеться послідовна робота з усіма зацікавленими сторонами щодо розробки та реалізації програми.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *