Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію»

Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію» Сьогодні, 11 серпня, в обід близько десятка жителів новобудови на Ново-Оскольській вийшли з плакатами до офісу «Синергії». Вони протестували проти наміру цієї забудовницької структури, очолюваної депутатом від «Нових облич» Ігорем Оверком, знищити останній клаптик живої природи під їхнім будинком, аби там облаштувати проїзд до чергової висотки.

Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію» Як розповіли учасники пікету, поряд з їхнім 5-поверховим будинком «Синергія» звела 17-поверховий, і тепер має намір через місця паркування ЖК «Затишний» облаштувати проїзд загального користування. Мешканці «Затишного» занепокоєні, що в разі здійснення цього задуму будуть знесені 5 вікових дубів, а їхні паркувальні місця і прибудинкова територія перетворяться на паркування чергової новобудови «Синергія-2». «Поряд звели будинок на 450 квартир, а місць для паркування у них лише близько сотні. Де вони свої машини ставитимуть? Зрозуміло, що під нашими вікнами», – пояснювали причину свого невдоволення учасники акції.

Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію» Поспілкуватися з людьми з офісу «Синергії» вийшов її представник Сергій Мудрак. За його словами, згадана територія – це проїзд загального користування, який не відноситься до прибудинкової території та паркувальних місць ЖК «Затишний». Мовляв, це його забудовник Антонюк невірно набудував, що тепер жителям будинків не вистачає місця. Натомість пікетувальники стали на захист свого забудовника, який «для 5-ти п’ятиповерхівок облаштував дитячий і спортивний майданчики, куди зараз ходять жителі «Синергії-2», бо у відділі продаж їм кажуть, що «то наше», хоча насправді Оверко на 10 десятиповерхівок облаштував лише один дитячий майданчик». І взагалі жителі проти того, аби «Синергія» вирубувала останні живі дерева біля їхнього будинку.

«Чому ви не протестували, коли Антонюк вирубував дерева, аби збудувати ваш ЖК «Затишний»? – запитав у його мешканців представник «Синергії». «Ми цього не знали й не бачили, а тепер знаємо й бачимо», – відповіли жителі «Затишного».

Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію»
Балакучий з мешканцями «Затишного» представник «Синергії» Сергій Мудрак побоявся запитань і втік від журналістки «Погляду» Марії Марчук

Словом, тут ми спостерігаємо типову картину, коли колишні кріпаки-інвестори, отримавши «вольну» внаслідок сплати за квартиру й отримання акту права власності, згадують про свої права й виставляють претензії забудовникам. І це тільки початок розкручування клубка проблем на Ново-Оскольській, де на місці унікального природнього гаю чорного граба й заболоченої місцевості натикали впритул десятки багатоповерхівок, заселивши їх десятками тисяч новоселів.

Як бачимо, спочатку забудовники дещо стримано освоювали ці непридатні для будівництва землі. Зводили будинки середньої поверховості, передбачали паркомісця, прибудинкові території, дитячі майданчики. Але дедалі зростали їхні загарбницькі апетити. У гонитві за «зеленню» доларовою вони винищили зелень природну. Будинки по десять і вище поверхів почали тулити один до одного, не переймаючись відсутністю шкіл та дитсадочків у тому районі, а також такими «дрібницями», як паркомісця, прибудинкові території, дитячі майданчики і т. ін.

Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію» З усього цього можна зробити висновок, що це тільки початок окремо взятого колапсу початку вулиці Ново-Оскольської. На завершення промовистий факт. Учасники сьогоднішньої акції, на відміну від інших, не вдавалися до перекривання доріг. Натомість жителі «Затишного» побачивши перед дверима відділу сервісу «Синергії» потенційних покупців квартир, одразу починали антиагітацію проти того, аби вони купували житло в цього забудовника. «В їхній рекламі багато неправди. Ви вже не доїдете до Києва за 15 хвилин, і житимете не в лісі, а в бетонних «хащах», машинам ніде буде розвернутися, а дітям нікуди піти – ні в дитсадок, ні у дворі погратися!», – говорили вони людям, які підходили до офісу Оверка. З виразу облич потенційних покупців було видно, що антиреклама діє.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

2 thoughts on “Забудовницький конфлікт: ЖК «Затишний» пікетував «Синергію»

 1. Доволі цікава стаття!
  Чомусь не побачив інформації про можливий проїзд між ЖК Позитивний та іншими будинками Синергії (10-ти поверхові), там є проїзд, який взагалі не зачепить ЖК Затишний та їх паркувальні місця. Також хочу додати, що там є паркан , який віддаляє ці два ЖК і немає навіть воріт через, які можна виїхати на парковку ЖК Затишного.
  Тому дивно, що про це ані слова не згадали.
  Сумно читати про дитячі майданчики. Синергія встановила два дитячих майданчиків, на якому граються не тільки діти мешканців Синергії і при цьому жодного разу не помічав конфліктів на рахунок цього.

 2. Шановні сусіди та всі небайдужі!
  Пропоную до обговорення ситуацію щодо проїзду до ЖК Синергія 2+.

  Активісти ЖК “Затишний” організовують пікети, щоби пригорнути увагу до начебто незаконного проїзду до ЖК “Синергія 2+”, що межує з їхнім ЖК.

  Основний проїзд до ЖК “Синергія 2+” пролягатиме між ЖК “Rich Town” та ЖК “Затишний” та відповідає діючим нормам ДБН.

  Даний проїзд узгоджений містобудівними документами та схемою благоустрою району.

  Вказана територія – це проїзд загального користування, який не відноситься до прибудинкової території та паркувальних місць ЖК «Затишний».

  То ж, чи не здається Вам, що своїми діями мешканці ЖК “Затишний” мають в планах змінити цільове призначення вказаного проїзду для облаштування власних парковок чи інших цілей?

  Давайте відстоювати свої ж законні права та можливість правомірного використання території для забезпечення власних потреб!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *