Європейський приклад: законодавчо на всіх дахах міста встановлять сонячні панелі

2 березня Сенат Берліна схвалив проект місцевого закону про сонячну енергію (Solargesetz). Він передбачає встановлення сонячних електростанцій на дахах новобудов та вже існуючих будівель.

Європейський приклад: законодавчо на всіх дахах міста встановлять сонячні панелі

Раніше 18 лютого 2021 року проект був схвалений Радою керівників муніципалітетів. Тепер законопроект буде переданий в Палату представників для обговорення і остаточного затвердження.

Берлін хоче «більш ефективно використовувати великий сонячний потенціал», щоб забезпечувати 25 відсотків потреб столиці в електроенергії за допомогою сонячної енергії не пізніше 2050 року. Така мета була сформульована в Плані заходів з розвитку сонячної енергетики в столиці ФРН «Masterplan Solarcity», затвердженому в минулому році. Було підраховано, що для досягнення цієї мети потрібно встановити 4,4 ГВт сонячних електростанцій.

Згідно з законом, на дахах новобудов, а також існуючих будівель, покрівля яких підлягає реконструкції, повинні бути встановлені фотоелектричні генеруючі установки. Вимоги поширюється на покрівлі площею понад 50 метрів. Під сонячні електростанції має бути відведено не менше 30% загальної площі покрівлі новобудов і не менше 30% чистої (нетто) площі покрівлі існуючих будівель. Однак для існуючих будівель встановлена ​​потужність не повинна перевищувати трьох кіловат для житлових будинків з максимум двома квартирами і шести кіловат для житлових будинків з більш ніж двома квартирами і нежитлових будівель.

Це гарантує, що інші варіанти використання даху залишаться можливими. Великі зелені дахи також можна легко комбінувати з фотоелектричними системами. Закон про сонячну енергію передбачає виключення: наприклад, якщо дах виходить на північ або якщо технічно неможливо встановити систему. Замість фотоелектричних установок на даху також можуть бути побудовані покрівельні сонячні теплові системи або фасадні фотоелектричні. Якщо зобов’язання по встановленню сонячної системи призведе «до невиправданих ускладнень через особливі обставини», може бути подано заяву про звільнення. Закон почне діяти з 1 січня 2023 року.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *