Як отримати довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків

Громадяни запитують, Ірпінські податківці відповідають: як отримати довідку про суми  виплачених доходів та утриманих податків

як отримати довідку про суми  виплачених доходів та утриманих податків

Фахівці Ірпінської ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє громадянам Ірпінської ОТГ, що відповідно до п. 70.1 ст. 70 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями, (далі – Кодекс) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).

До державного реєстру вноситься інформація про осіб, які є:

громадянами України;

іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;

іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.

Згідно з п. 70.3 ст. 70 Кодексу до інформаційної бази Державного реєстру включаються такі дані про фізичних осіб:

  1. джерела отримання доходів;
  2. об’єкти оподаткування;
  3. сума нарахованих та/або отриманих доходів;
  4. сума нарахованих та/або сплачених податків;
  5. інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків.

Порядок отримання відомостей з Державного реєстру визначено розділом X Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 р. № 822.

Для отримання відомостей (довідки) про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою № 10ДР.

Фізична особа – платник податків може отримати відомості з Державного реєстру про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків  в один із таких способів:

в паперовому вигляді – шляхом звернення особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою – відповідно до вимог розділу Х Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822;

в електронному вигляді – шляхом надсилання запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua) .

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua

 

Ірпінська ДПІ ГУ ДПС у Київській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *