Як наші краяни відзначали Йордань

ТУТ більше фото з події ТУТ

Так ще називають свято Водохрещі, від назви річки, де нашого Спасителя хрестив Іоан Предтеча. Саме в цей день за давніми переказами було явлення Бога, який мовив з небес: «Він є Син мій любий, у ньому — моє уподобання», а ще в цей день з небес зійшов святий Дух у подобі голуба, так свята Трійця стала нашим духовним оберегом, а всі земні води в цей день — від найменшого струмка до океанів освячуються і набувають цілющої сили,— наголосив під час проповіді всім, хто прийшов на хрещенську купіль до Гостомельського озера настоятель Свято-Покровської церкви отець Петро.
— Уже стало доброю традицією, що ми кілька років поспіль після святкової літургії йдемо з прихожанами церкви на озеро,— говорить священик,— благо озеро знаходиться неподалік храму. Це символічно, адже коли заходиш у воду то є можливість перехреститися на куполи церкви. Я радий, що цього року на купання прийшло кілька сотень гостомельців, і з кожним роком їх все більшає. У цьому сенсі треба подякувати Юрію Іллічу Прилипку, який облаштував на березі павільйони для роздягання, а ще подбав про гарячий чай і каву на пляжі гостомельського озера облаштованого раніше також завдяки його допомозі.
Однак хрещенську купіль в згадуваній водоймі цьогоріч приймали не лише гостомельці, а також бійці вишкільно-навчального центру «Південь», також чимало було людей з Ірпеня. А от де купалися в самому Ірпені? На жаль, в нашому місті немає усталеної традиції, незважаючи на те, що маємо річку і чотири водойми в районі СМУ та БКЗ. І все ж, ірпінці самостійно купалися там, а на водойму в районі СМУ вже кілька років поспіль приїжджають прихожани церкви з Романівки.

Автор: Валентин СОБЧУК
Фото: Надія ФЕДЦОВА, Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *