Бюджет, Статут та перейменування вулиць Ірпеня

На сьогоднішньому засіданні Виконавчого комітету та наступній позачерговій сесії Ірпіньради було прийнято бюджет міста на 2015 рік, сформований в умовах нового законодавства. Зараз у розпорядженні територіальної громади залишається 60% доходів з фізичних осіб (раніше залишали 75%).

Як зазначила начальник фінансового управління Євгенія Данилюк, загальний бюджет Ірпеня на наступний рік складає 325 млн. 560 грн. 95% з них – захищені статті – заробітна плата з нарахуваннями на неї.

Також Виконком ухвалив рішення про затвердження технічної документації на будівництва дитячого садочка (біля школи № 3) на 75 місць вартістю 13 мільйонів грн.

Бюджет, Статут та перейменування вулиць Ірпеня

Найбільше пристрастей та емоцій на засіданні Виконкому викликав розгляд питання «Про видачу ордерів на житлові приміщення по вул. Тургенівська, 50 та вул. Північна, 79-б в м. Ірпінь». Йшлося про приватизацію службового житла викладачами (науково та науково-педагогічними працівниками) Податкового університету, які вже пропрацювали більше 10 років. Представник Державної фіскальної служби України (йому підпорядкований НУДПСУ) попросив відкласти розгляд даного питання у зв’язку з розслідування щодо розподілу житлового фонду Університету, виведення якого зі статусу службового ДФСУ оскаржує в судовому порядку. Заслухавши представників обох сторін, міський голова Володимир Карплюк поставив це питання на голосування, зауваживши, якщо зважати на всі питання правоохоронних структур, відкриті справи та провадження, то «у цих стінах взагалі нічого приймати не треба, а сісти і ждати, доки вони всі свої провадження будуть вперед і в зад тягати».

Бюджет, Статут та перейменування вулиць Ірпеня

Відтак, головуючий поставив це питання на голосування, яке було підтримано більшістю голосів при одному «проти» – Ігор Панасюк та двох, що «утрималися» – Анатолій Кириченко та Андрій Гірник. «Прошу внести в протокол та надати інформацію в навчальний заклад про людей, які «утрималися» та проголосували «проти», – так відреагував на їхню позицію Володимир Карплюк. – Адже це реально педагогічний колектив, який вчив багато кого з вас і ваших дітей. Тому мені цікаво, щоб вони знали».

На це член Виконкому Голова Правління Гостомельського Склозаводу Андрій Гірник, перейшовши на «ти», досить різко відповів міському голові Ірпеня, щоб той не лякав і не тиснув на членів Виконкому, при цьому закликавши до толерантності. У відповідь Володимир Карплюк за для толерантності закликав не «тикати» одне одному.

Далі на позачерговій сесії Ірпіньради затвердили бюджет Ірпеня. Прийняли Статут територіальної Громади, який раніше обговорювався громадськістю. Також затвердили рішення Виконкому від 23 грудня щодо перейменування вулиць Ірпеня. Відтепер вулиця ІІІ-го Інтернаціоналу матиме назву Соборна, Карла Маркса – Університетська, Жовтнева – Северинівська, Фрунзе – Щаслива, Радянська – Варшавська.

Бюджет, Статут та перейменування вулиць Ірпеня

Обговорювався ще варіант повернення історичної назви ІІІ-го Інтернаціоналу – Романівський проспект. Проте більшість виявилася за Соборну. Депутат Богдан Мельничук зазначив, що вулиці з назвами Щаслива і Северинівська вже начебто є у мікрорайоні Стоянка, який адміністративно входить до меж Ірпеня – тож не може бути дві однакові вулиці в межах одного населеного пункту. Депутати все ж таки проголосували за зазначені перейменування п’яти вулиць, вирішивши пізніше додатково розібратися з Северинівською та Щасливою. До речі, вкотре виникли запитання щодо фінансових витрат, пов’язаних з перейменуваннями. У відповідь міський голова запевнив, що ні бюджету, ні простим людям перейменування вулиць нічого не коштуватиме.

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *