Військові та їхні родичі можуть отримати грант до мільйона гривень

20 вересня на Київщині відбулась чергова зустріч родин українських захисників, а також військовослужбовців ЗСУ, з представниками національного проєкту Дія-Бізнес та керівництвом Ірпінського управління Бучанської філії Київського обласного центру зайнятості. Кореспондент АрміяІnform побував на заході, де фахівці з підприємницької діяльності допомагали здобувачам державних грантів отримати фінансову підтримку для започаткування власної справи або для відновлення зруйнованого війною сімейного бізнесу.

Враховуючи, що до кінцевого терміну подання заявок на отримання грантів через онлайн-сервіс Дія-Бізнес залишилось не так багато часу, організатори заходу ініціювали зустріч з родинами українських військових в одному з центрів підтримки підприємців. Термін подачі документів на отримання фінансування бізнесу від 250 тисяч до 1 мільйона гривень має закінчиться вже 19 листопада цього року.

Як зауважила начальник управління Лілія Козісь, цей захід покликаний підтримати сім’ї, які відчувають в собі сили та бажання відновлювати зруйновану війною економіку країни насамперед через створення нових робочих місць для ветеранів.

 — У столичному регіоні з 25 поданих від учасників бойових дій заявок вже 6 отримали позитивне рішення, — розповіла присутнім Лілія Станіславівна. — Зверніть увагу, що право на отримання фінансової підтримки від держави за грантовою програмою мають не лише безпосередньо українські захисники, а й їхні дружини. Мова йде про те, що заявки на отримання грантів подружжя може подавати від кожного з членів.

Під час зустрічі відбулась фахова дискусія щодо фінансових та податкових питань, тем, пов’язаних з кадровими рішеннями тощо. Переважна більшість учасників заходу вже вели в довоєнний час підприємницьку діяльність та мали чималий досвід у бізнесі. Вони ставили практичні питання з кадрового менеджменту та отримували поради від фахівців Ірпінського управління Бучанської філії Київського обласного центру зайнятості. Представники управління звернули особливу увагу присутніх на те, що одержані від держави кошти підприємці мають використати протягом пів року. Заявник має врахувати цей термін у своєму бізнес-плані. На думку фахівців, такі умови швидкого інвестування держави в розвиток бізнесу в партнерстві з ветеранами сприятимуть інтенсивному відновленню економічного потенціалу як безпосередньо столичного регіону, так й економіки всієї країни.

 Серед головних умов для отримання грантів є наступні:
  • створення робочих місць (протягом 6 місяців з дати отримання коштів);
  • працевлаштування нових співробітників на 24 місяці;
  • сплата податків та зборів;
  • у випадку наміру одержати фінансову підтримку від держави на суму від 500 тисяч до 1 мільйона гривень, має бути попереднє ведення бізнесу протягом 3 років до отримання гранту;
  • залучення власних (або запозичених) коштів заявника в розмірі не менше ніж 30 відсотків від суми проєкту при поданні заявок на грант у діапазоні від 500 тисяч до 1 мільйона гривень;
  • грант надається частинами в сумі, яка не перевищує 250 тисяч гривень;
  • дотримуватись встановлених строків, зокрема, з моменту отримання повідомлення про погодження гранту протягом 20 робочих днів відкрити ФОП.
Військові та їхні родичі можуть отримати грант до мільйона гривень

Як зауважила керівник Центру Дія-Бізнес у Бучі Анна Страховська, заявники, особливо ті, хто при підготовці бізнес-планів звертаються за допомогою до фінансових фахівців, мають досконало вивчити всі деталі перед захистом свого проєкту на рівні регіонального центру зайнятості. Цей етап в отриманні грантів є одним з найвідповідальніших. Вона також порадила звернути увагу на умови фінансової підтримки для створення нового, або відродження зруйнованого війною бізнесу, які передбачені постановою (зі змінами) Кабінету Міністрів України № 738, від 21 червня 2022 року.

Фото автора

Анатолій Бальчос

Кореспондент АрміяInform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *