Ветеран виграв грант УВФ, щоб відкрити агробізнес за допомогою дронів

Ветеран виграв грант УВФ, щоб відкрити агробізнес за допомогою дронів

Олександр Квятковський з Києва отримав від Українського ветеранського фонду фінансування на обробку сільськогосподарських культур за допомогою агродрона. Такі послуги він надаватиме для фермерських господарств.

Олександр — ветеран, воював із першого дня війни у 2014 році в аеророзвідці ЗСУ на Донецькому напрямку. Зараз через стан здоровʼя не на службі, але натомість тримає економічний фронт.

Оскільки Олександр в армії займався дронами і БПЛА — ідея його бізнесу фактично лежала на поверхні. І нині протягом агросезону він надає послуги зі створення карт полів та аналізу стану посівів за допомогою зйомки з дрона. Це необхідні дані для впровадження точного землеробства.

А ще Олександр зізнається, що колись навіть не міг подумати, наскільки зараз його справа буде актуальною, адже багато полів заміновані, а обробляти та удобрювати їх якось потрібно.

“Ті фермерські господарства, на території яких відбувались бої, намагаються по мінімуму використовувати обробіток землі трактором. Для ретельного розмінування потрібен не один рік і тут саме дрон є безпечнішою альтернативою трактора: менше проходів важкої техніки — менше шансів потрапити на міну чи нерозірваний снаряд”, — каже Олександр.

Його бізнес стоїть на принципі — забезпечення продовольчої безпеки, що є важливим напрямком підтримки держави, особливо під час війни.

“Використання дронів актуальне не лише на військовому фронті, а й в сільському господарстві, бо це дозволяє застосовувати підходи точного землеробства. Суттєво економить і збільшує ефективність використання добрив та засобів захисту рослин, скорочує витрати на паливно-мастильні матеріали тощо”, — каже ветеран.

А ще, Олександр пояснює: “Мало хто знає, що Україна зараз перебуває на одній із провідних позицій у розвитку безпілотних технологій в агросфері. І дрони в цьому зараз дуже активно допомагають для зменшень витрат грошей, добрив для обробки та для пришвидшення процесу обробки і це дуже економить ресурси фермерам і допомагає в короткі терміни обробити. В природі бувають навіть періоди, коли заміни таким дронам, немає. Наприклад, коли висока кукурудза чи соняшник, і просто неможливо зайти туди комбайном, бо це буде пошкоджувати врожай”.

Завдяки підтримці від Українського ветеранського фонду Олександр зможе перезапустити свій бізнес із новою силою, розширити спектр послуг компанії, створити нові робочі місця і працевлаштувати ветеранів та допомогти швидше відновитись фермерським господарствам постраждалим від війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *