Велодоріжка із сонячних батарей – багатообіцяюча перспектива чи зайва інвестиція?

Минув рік з того часу, як у нідерландському місті Кромені встановили інноваційну «сонячну» доріжку. Весь цей час дизайнери SolaRoad слідкували за показниками своєї розробки. Адже важливо зрозуміти, чи можна розраховувати на такий проект у перспективі. Останні заміри показали – можна.
Велодоріжка із сонячних батарей – багатообіцяюча перспектива чи зайва інвестиція?
За минулий рік проект виробив 70 кіловат-годин на квадратний метр, цього достатньо для живлення близько трьох будинків, повідомляє ресурс Тreehugger.com.
Більш 9800 кВт-год енергії було вироблено за допомогою «сонячної» велодоріжки – простору, який ще рік назад не виробляв ні кіловата енергії. Однак, вартість проекту оцінюється в $ 3,7 млн.
Звичайно, що встановити сонячні панелі, приміром, на даху будинку на сьогоднішній день вийде набагато дешевше. Більше того, SolaRoad підрахували, що їх перша «сонячна» доріжка окупиться протягом 15 років. Але з іншого боку, за цей час «зелені» технології мають значно прогресувати. Тому з кожною новою доріжкою час повернення від неї інвестицій має скорочуватись.
Наразі SolaRoad показали ефективність та життєздатність свого проекту. Співробітники компанії сподіваються на подальший успіх ініціативи. Та впевнені, що з часом їх ідею підхоплять у інших містах та країнах світу.
Команда SolaRoad вже почала розробку нових і вдосконалених покриттів для сонячних панелей.
Нагадаємо, що унікальна велодоріжка, протяжністю 70 метрів, складається з бетонних блоків розміром 2,5 ? 3,5 метра. На лицьовій стороні блоків під загартованим склом товщиною 1 см розташовані сонячні панелі. Згідно з проектом, вироблена за допомогою такої доріжки енергія направляється до міської мережі.
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *