В Україні започатковано унікальний кроссекторальний проєкт для дітей з інвалідністю «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія»

З початку травня цього року в Києві та Василькові Київської області триває культурно-мистецький проєкт «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», який реалізує громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми «Культура без бар’єрів». Це унікальний кроссекторальний проєкт із створення інклюзивного креативного простору для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання. Проєкт органічно поєднує відразу 4 сектори культури та мистецтв: культурні та креативні індустрії, аудіовізуальне, аудіальне, візуальне мистецтво із соціальною та освітньої сферами.

Безпосередніми учасниками проєкту є 120 дітей з інвалідністю віком від 6 до 17 років, у тому числі діти-переселенці з тимчасово окупованих територій України та територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, а також територій, постраждалих внаслідок збройної агресії Росії проти України. У проєкті беруть участь діти з 11 населених пунктів України: Києва, Василькова, Вишгорода, Гостомеля Київської області, Каховки Херсонської області, Донецька, Лиману та Білозерського Покровського району Донецької області, Сєвєродонецька та Ровеньок Луганської області, Харкова.

Основною метою проєкту є сприяння в розвитку безбар’єрного суспільства в українській спільноті та наданні рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку й самореалізації дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання шляхом створення інклюзивного креативного простору – дитячої інклюзивної медіастудії та промоції творчості дітей з інвалідністю і досягнень інклюзивного мистецтва в Україні засобами медійного простору.

У рамках проєкту проводиться цілий комплекс різноманітних заходів і активностей: майстер-класи та індивідуальні заняття з акторської майстерності, ораторського мистецтва, журналістської майстерності, блогінгу; воркшопи з анімації, психотренінги, майстер-класи з операторської майстерності та ART-творчості, а також репетиції, зйомки, звукозаписи, виставки творчих дитячих робіт в оригінальних мистецьких техніках, публічні презентаційні заходи та інформаційні події тощо.

Крім того, у результаті реалізації проєкту буде створено 5 різноманітних якісних конкурентоспроможних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою: соціальне дитяче ток-шоу «На шляху до Перемоги», дитяча пізнавальна культурно-мистецька телепрограма «Лялька-мотанка – сакральний оберіг українців», дитяча інформаційно-аналітична радіопередача соціального спрямування «Відповідально про важливе: Булінг», короткометражний анімаційний фільм «Я мрію…», пізнавально-розвивальний відеоблог «Поробка з коробки», що поширюватимуться засобами медійного простору (ЗМІ, телебачення, мережа Інтернет). Таким чином, діти можуть спробувати себе в різних ролях: телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів; також вони стануть авторами фоторобіт і творчих робіт, що демонструватимуться під час проведення відповідних виставок у серпні цього року на локаціях партнерських організацій проєкту.

«ДІМ» – це не просто назва проєкту, не простий збіг перших букв трьох слів: «Дитяча», «Інклюзивна», «Медіастудія», а справжнє відображення місії проєкту: зробити такий інклюзивний креативний простір, де діти з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання почували б себе як удома. Це місце, де про тебе дбають, де тобі допомагають, де тебе поважають, де з тобою поводяться на рівних, де з тобою радяться, де ти можеш відчувати себе членом великої дружної творчої сім’ї однодумців. Це ДІМ без бар’єрів, ДІМ рівних можливостей, ДІМ здійснення дитячих мрій, ДІМ креативу та радості, ДІМ дивовижних справ», – зазначає керівник проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.

Базами проєкту, де відбуваються основні його активності, виступають: Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва, Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я», Центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва, а також кінотеатри «Братислава» та «Краків» КП «Київкульткластер».

Медійними партнерами проєкту є Національна спілка журналістів України, БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Перекладачів жестової мови «Міст». Водночас до проєкту активно долучаються різноманітні організації, установи, заклади, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування: Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, Васильківська міська територіальна громада, Державний науково-методичний центр культурно-мистецької освіти, ГО «Санвей» тощо.

Стежте за новинами про хід і реалізацію проєкту на офіційних інформаційних ресурсах організаторів і партнерських організацій проєкту, зокрема на фейсбук-сторінці Veselka TV – Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо : https://www.facebook.com/veselka.tv.

Контактна особа: tv.veselka@gmail.com (Станіслав Гнутов, координатор культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», член Національної спілки журналістів України).

Фото: ГО «Веселка ТВ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *