В Україні забороняються пластикові пакети: штраф від 1,7 до 8,5 тисячі грн

В Україні забороняються пластикові пакети: штраф від 1,7 до 8,5 тисячі грн

Верховна Рада прийняла в цілому закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, який вводить поступову заборону на безкоштовне поширення пластикових пакетів у роздрібних магазинах, аптеках, ресторанах, кафе та інших установах громадського харчування та надання послуг.

Відповідний законопроект №2051-1 у повторному другому читанні підтримали 297 народних депутатів при необхідних 226 голосів.

Заборона стосується поширення надтонких пластикових пакетів, а також тонких і оксорозкладних пластикових пакетів, проте не поширюється на біорозкладані пластикові пакети і надтонкі, що призначаються для упаковки риби, м’яса, сипучих продуктів і льоду, зазначено на сайті Верховної Ради.

Як пояснило на сайті Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України, заборона на безкоштовне поширення тонких пакетів (до 50 мікрометрів) набуде чинності через дев’ять місяців після прийняття закону. Заборона на оксорозкладні пластикові пакети почне діяти з 2022 року, а на біорозкладані і надтонкі, які є первинною упаковкою для риби, м’яса, льоду і сипучих продуктів – до 2023-го.

“Оксорозкладані пластикові пакети насправді є бомбою уповільненої дії, скільки їх виготовляють з використанням оксо-домішок, – пояснили у відомстві. – Такі домішки допомагають пакету розкладатися на мікропластик, який легко потрапляє у навколишнє середовище і воду і тим самим несе велику загрозу для здоров’я людини”.

При цьому сам закон набуде чинності через півроку після його підписання.

Як повідомило Мінекології, за вказаний час магазини, супермаркети, ресторани, кафе і аптеки повинні повністю перейти на більш безпечні для навколишнього середовища і здоров’я людей альтернативи – пакети і сумки багаторазового використання, паперові пакети, біорозкладані пакети. При цьому підприємства повинні утилізувати всі пакети, які потрапили під заборону, але залишилися в обороті. В іншому випадку їх очікує штраф від 1,7 тис.до 3,4 тис. грн, за повторне порушення – 3,4 тис. – 8,5 тис. грн.

Джерело: ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *