В Ірпені традиційно відкрилася виставка новорічних іграшок

28 грудня в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася Новорічно-Різдвяна виставка «Зустріч із дитинством».

Це ретроспективний показ ялинкових іграшок і поштівок з початку ХІХ сторіччя і до сьогодення.

В експозиції представлені різноманітні ялинкові прикраси, фігурки з пап’є-маше початку минулого століття, саморобні оздоби, мініатюрні ялинки, гірлянди та інше. Можна побачити, як розвивалася новорічна іграшка, і крізь цю призму інакше поглянути на сучасне життя.

Історичні подробиці можна дізнатися в організаторки виставки Олени Геннадіївни Плаксіної. Вона з радістю поділиться деталями і навіть дасть не тільки побачити й відчути запах минулого століття, а й трішки за нього потриматися.

Колись я в дитинстві спитала в батьків, що це за дивна іграшка на ялинці, схожа на гусінь чи на запеленене маля. Батьки відповіли: не знаємо. І так воно і було залишене без відповіді. З часом, незнання почало сприйматися як норма. Виявляється, що після польоту Юрія Гагаріна стало модно виробляти іграшки у вигляді космонавтів. Та гусінь виявляється була космонавтом. Чи склалося б моє життя інакше, якби я отримувала відповіді на питання і не допускала того «не знаємо»? Однозначно так.

Ось такою була моя ретроспекція, моя зустріч з дитинством в Ірпінському історико-краєзначому музеї, Новорічну експозиції з якого ви можете переглянути на світлинах.

Автор: Надія ФЕДЦОВА

Фото: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *