СИМПТОМИ СЕРЦЕВОГО НАПАДУ

СИМПТОМИ СЕРЦЕВОГО НАПАДУОстаннім часом у багатьох мимовільно виникають думки про смерть. Моя ж фантазія частіше за все вимальовує картинки з серцевими нападами, адже це мабуть єдиний з найпопулярніших приступів, свідком якого можна стати будь-де, з яким я не знав як справлятися.

Незалежно від того, сталося це з вами чи з кимось, потрібно відчувати максимальну відповідальність за людське життя – найбільшу цінність.

Якщо ви відчули, що ваше серце почало битися не так, як завжди і в додаток погіршення загального стану – вимикайте дурість. Карету швидкої завжди можна відкликати назад і ніхто в цей час не помре. Ви напевно знаєте свій організм, і скоріше за все серцевий напад упізнаєте.

Тут, як мабуть будь-де, важливий час. Поки хтось зрозуміє, що вам погано, з десяток пройде повз, прийнявши вас за алкоголіка. Тому, якщо ви відчуваєте, що щось не так – одразу хапайте першу-ліпшу людину і просіть викликати швидку. І це найкращий спосіб, якщо ви в людному місці, адже часу до втрати свідомості у вас небагато, а зекономивши час на виклик швидкої, ви зможете допомогти собі самі. Для цього необхідно почати кашляти. Кашляти багато разів і з великою силою. Кожного разу перед, тим як кашлянути, потрібно робити глибокий вдих.

Якщо вдома окрім вас нікого немає, то краще спочатку викликати 03, але ніщо не заважає кашляти ще до набору номера.

Вдихи і кашель повинні повторюватися кожні дві секунди без перерв і зупинок до приходу медиків чи поки серце не почне битися в нормальному ритмі.

СИМПТОМИ СЕРЦЕВОГО НАПАДУЯк працює система?

Глибокий вдих дозволяє кисню проникнути в легені, а кашльові рухи «стискатимуть» серце і змусять кров циркулювати. Цей тиск на серце також допомагає йому домогтися свого нормального ритму.

Ознаками серцевого нападу також можуть бути: задишка, тяжкість у грудях, нестерпний біль у шлунку, у лівій руці, щелепі, шиї, нудота, раптовий холодний піт і запаморочення. Іноді жертви серцевого нападу відчувають сильний тиск в області грудей або здавленість в грудній клітині.

Якщо ви почали відчувати один з цих симптомів, необхідно терміново викликати швидку і робити ЕКГ.

У чоловіків найпоширенішою ознакою серцевого нападу є все-таки біль у грудях. А ось жінки, як правило, задихаються, їх нудить і з’являються болі в щелепі і спині.

 

Іван ОРЛОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *