Реалії Гостомеля: одні будують, інші руйнують…

ТОВ “Автомагістраль‑Південь” − фаворит “Укравтодору” впродовж кількох років і найбільший підрядник “Великого будівництва”

Реалії Гостомеля: одні будують, інші руйнують…

Компанія “Автомагістраль-Південь”, яка в останні роки була фаворитом дорожніх тендерів та фігурує в низці гучних корупційних скандалів, знову опинилася в полі зору. Цього разу підприємство під приводом незаконного будівництва модульного містечка фактично бере участь у рейдерському захопленні будівельного об’єкта у Гостомелі, Київської області. Фірму пов’язують з відомим одеським бізнесменом Олександром Бойком.

Про це “СтопКору” розповів юрист ТОВ “Вітрувія” Юрій Медвідь.

“Автомагістраль-Південь”, без будь-якої дозвільної документації, розпочала проведення будівельних робіт на земельній ділянці, яка знаходиться у нас у використанні, згідно з нормами земельного кодексу та правовстановлювальних документів. Компанія виконує ці роботи неофіційно нібито в інтересах місцевої адміністрації Гостомеля, начебто для розміщення модульного містечка”, – зазначив він.

Зі слів юриста, земельна ділянка була передана ТОВ “Вітрувія” для будівництва багатоквартирних будинків, з соціальним навантаженням – 130 квартир для постраждалих жителів Гостомелю від недобросовісних забудовників. Загалом, планується побудувати близько 1 000 квартир.

“Вони ж хочуть поставити скриньки для проживання якихось людей. Хоча інші люди 130 осіб – постраждалих, вже сплатили за будівництво на цій земельній ділянці і ми підписали з радою Гостомеля договір виконання нами соціальних зобов’язань – при будівництві багатоповерхових будинків. При цьому ми виявили, що незаконні роботи цієї компанії в тому числі руйнування однієї з будівель, вони розібрали цілий поверх багатоквартирного будинку – це чистий кримінал”, – наголосив Медвідь.

Реалії Гостомеля: одні будують, інші руйнують…

Представник ТОВ “Вітрувія” повідомив, що вони викликали правоохоронців та зареєстрували заяву про злочин. На його думку, начальник поліції зацікавлений у компанії “Автомагістраль-Південь”.

“Ми сьогодні на місці зареєстрували заяву щодо порушення кримінальної справи. П’ять нарядів поліції було. Перекрили в’їзд на будівельний майданчик. Змусили вивантажитись їх машини. Завтра виїжджаємо на місце виставляємо охорону, швидше за все “Автомагістраль-Південь” завтра привезе свою охорону. Поліція зберігає нейтральність, але начальник поліції явно зацікавлений у цій компанії”, – розповів юрист.

Він також додав, що планується порушення кримінальної справи у зв’язку з заподіянням шкоди в особливо великому розмірі – 9 млн грн.

Реалії Гостомеля: одні будують, інші руйнують…

“СтопКор”, щоб підтвердити чи спростувати вищевказану інформацію, телефонував за вказаним на сайті номером телефону компанії “Автомагістраль‑Південь”, але там не знімають слухавку. Також журналісти звернулися до них з листом. Очікуємо на відповідь.

Про ТОВ Автомагістраль‑Південь

Згідно з даними “Forbes”, “Автомагістраль‑Південь” − фаворит “Укравтодору” впродовж кількох років і найбільший підрядник “Великого будівництва”. У 2018–2019 роках, за даними видання “Наші гроші”, компанія отримала підрядів на 16,3 млрд грн. А в 2020‑му виграла 31% дорожніх тендерів на 30,3 млрд грн – більше, ніж три наступні компанії разом узяті. Компанія зберегла лідерство і в 2021‑му: в січні – серпні на її частку припало 20,3% дорожньо‑будівельного “пирога” на 29,8 млрд грн.

Наразі компанія активно працює на дорогах звільнених від окупантів областей та займається відбудовою понівеченої ворогом інфраструктури.

Компанію записано на одеських бізнесменів Валерія Короткова та Олега Наливанного. “Наші гроші” і “Бізнес Цензор” констатують, що компанію може контролювати бізнесмен з оточення одеського мера Геннадія Труханова Олександр Бойко – одеський бізнесмен, за даними YouControl, тим чи іншим чином пов’язаний із низкою діючих і ліквідованих підприємств. Він також є засновником компанії “Дорожник‑97” − найбільшого постачальника будматеріалів і техніки для “Автомагістраль‑Південь”.

У березні 2021 року Бойко отримав від Антимонопольного комітету України дозвіл на концентрацію понад 50% “Автомагістраль‑Південь”. Гендиректор компанії Микола Тимофеєв заперечує зв’язок з оточенням Труханова. “Компанія належить групі бізнесменів, які стояли біля витоків її створення 15 років тому. За ними ніхто не стоїть”, – говорив він “Бізнес Цензору” у 2019 році.

Джерело: СТОПКОР 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *