Про санепідситуацію в Ірпені

Санепідситуація в Ірпені: вперше виявлено 32 хворих на туберкульозУ Київській області за період з 4 по 10 грудня 2105 року иявлено 22 хворих на туберкульоз та 7 хворих на ВІЛ-інфекцію. Померло 3 хворих на туберкульоз.

В Київській області, м.Березань на підприємстві ТОВ «Аерок», зареєстровано спалах харчового отруєння.

9 грудня адміністрація ТОВ «Аерок», що знаходиться в м. Березань, повідомила, що серед працівників підприємства, спостерігається групове ахворювання по типу ГКІ. Всього в їдальні харчувались 64 особи, скарги на погіршення самопочуття пред’явили близько 20 осіб. Симптоматика – нудота, блювота, пронос, температура тіла вище +38 градусів.

9 грудня Баришівське міжрайонне управління та лабораторний відділ провели епідемічне розслідування.

Розслідуванням встановлено, що всі захворілі харчувались в денну зміну, в кількості 4 особи, комплексні обіди в їдальню підприємства по договору постачає ТОВ «ЮФМ Груп», юридична адреса м.Київ, бульвар Кольцова 14К, фактична адреса розташування їдальні – Київська область, Києво-Святошинський район, с.Чайки, вул.Антонова, 1-а кафе «Харчевня».

В Березанську міську лікарню звернулись за меддопомогою працівники, 3 з яких встановлений діагноз ГЕК. За іншими організовано огляд лікаря-інфекціоніста.

В їдальні підприємства відібрані контрольні добові проби (салат та каша з котлетою), блюда меню 10 грудня, вода, змиви, обстежено працівника їдальні.

Хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні. Стан здоров’я усіх хворих задовільний, нових випадків захворювань на підприємстві немає.

Епідемічне розслідування триває.

Випадків захворюваності на шигельоз ( дизентерію) не зафіксовано. Зареєстровано: 6 випадків – на сальмонельоз ( Баришівський район – 1, Васильківський район – 1, Бориспільський район – 1, Броварський район – 1, Києво-Святошинський район – 1, м. Ірпінь – 1), 6 випадків – гепатиту А (Бородянський район – 1, м. Ірпінь – 1, Києво-Святошинський район – 1, Бориспільський район – 1, Макарівський район – 2), 1 випадок – гепатиту С (Броварський район), 19 випадків – скарлатини (м. Біла Церква – 3, м. Ірпінь – 9, Броварський район – 5, Києво-Святошинський район – 1, Переяслав-Хмельницький – 1), 3 випадки – інфекційного мононуклеозу (Броварський район), 3 випадки – кашлюка (Броварський район – 2, Іванківський район – 1), 1 випадок – кору ( м. Біла Церква), 35 випадків вітряної віспи (Вишгородський район – 6, Броварський район – 21, Васильківський район – 8), 1 випадок – менінгококової інфекції ( м. Біла Церква), 1 випадок – лептоспірозу (Києво-Святошинський район).

За період з 4 по 10 грудня в області захворіло на грипоподібні захворювання, гострі респіраторні та тяжкі гострі респіраторні інфекції 12408 осіб, серед захворілих переважають діти від 0 до 17 років – 8425 осіб (67,8%). Показник захворюваності становив 68,0 на 100 тисяч населення, що на 42,7% менше епідемічного порогу по регіону за звітний тиждень (епідпоріг становить – 118,9 на 100 тисяч населення).

Всього госпіталізовано 191 особу, з них 148 дітей (77,4%). Летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано.

Загальна кількість вакцинованих з початку епідемічного сезону 2015 – 2016р.р. (з 28.09 по 10.12.2015р.) складає 1225 осіб з них 43 дітей віком до 17 років, всі особи були щеплені вакциною «Ваксигрип», джерела фінансування розподілились наступним чином: за власні кошти щеплено 206 осіб, за кошти підприємств – 188 осіб, за кошти місцевого бюджету – 700 осіб, за інші джерела фінансування щеплено 131 особу.

В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

Спеціалістами Держсанепідслужби області перевірено 27 об’єктів. Винесено 5 приписів.

Фахівцями Головного управління Держсанепідслужби у Київській області та його структурних підрозділів прочитано 61 лекцію, проведено 41 бесіду, підготовлено 27 санбюлетнів.

Проведено 207 дозиметричних замір гама-фону в контрольних точках на території населених пунктів області. За даними замірів середній рівень гама-фону на території Київської області складає 20 мкР/годину і перебуває у межах – від 17 мкР/годину до 22 мкР/годину, що не перевищує природного фону. Проведено 30 радіометричних досліджень харчових продуктів, відхилень не зафіксовано.

Матеріал подається в порядку інформування.

Джерело: КОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *