Про напругу в мережі та поза нею

Сьогодні ввечері в приміщенні Гостомельської селищної ради пройшла погоджувальна нарада перед завтрашньою сесією, що розпочнеться 19-го листопада о 10-й годині в Будинку Культури «Чотири Леви» (розповідь про її першу частину читайте ТУТ ).

Спочатку зайшла мова про напругу в електромережі Гостомеля. Представники депутатського корпусу нарікали на негаразди в енергопостачанні на багатьох вулицях Гостомеля. Як зазначив селищний голова Юрій Прилипко, у близько 70%  споживачів електроенергії – напруга не сягає належних 220 вольт.

Про напругу в мережі та поза нею

Запрошений на нараду керівник Ірпінського РЕМу Василь Беренок сказав, що не всі мережі селища обслуговує його організація. Відтак, порадив переводити проблемні ділянки електромереж на баланс Ірпінського РЕМу. Мовляв, тоді їм буде забезпечений належний догляд – гостомельчанам залишається тільки своєчасно вказувати на неполадки в електропостачанні. На що депутат Олег Мамчур навів приклад необхідності заміни сорока стовпів, що «на дротах висять». З них замінено було лише два. На це начальник Ірпінського РЕМу виправдовувався, що не має його організація коштів на ремонт одразу такої кількості електроопор. Мовляв, не все одразу. Також депутати навели чимало інших прикладів проблем з електропостачанням. Підсумовуючи почуте, Юрій Прилипко зазначив, що Гостомелю потрібна скрізь нормальна напруга 220 воль, і стовпи в належному стані, «щоб на голову не падали».

Про напругу в мережі та поза нею

 

Ще більшу напругу викликало питання обговорення бюджетних стосунків Гостомеля з Ірпінем. Очікувався приїзд з цього приводу міського голови Ірпеня Володимира Карплюка. Втім, замість нього до Гостомеля прибули його помічники, сказавши, що голова захворів. Тож за нього перед гостомельськими депутатами «віддувалися» секретар Ірпіньради Юрій Денисенко та начальник фінансового відділу Євгенія Данилюк. Суть проблематики в тому, що рік тому на законодавчому рівні заклади освіти й культури були передані з балансу селищ Приірпіння на баланс Ірпеня. У тім числі й гостомельські школи, дитсадки, будинки культури, бібліотека. За це з селищного бюджету до Ірпеня надходять кошти, які раніше залишалися в Гостомелі й могли бути самостійно використані на свої школи та садочки.

Про напругу в мережі та поза нею

Відтак, гостомельські депутати нарікали, що за цей рік утримання освітніх закладів селища, зокрема, харчування дітей у ЗОШ № 13 – погіршилося. Євгенія Данилюк запевняла, що навпаки – покращилося. Словом, гостомельчанам – видніше.

Про напругу в мережі та поза нею

Суперечка з бюджетних питань зводилася до наступного. Гостомельські депутати запитували про долю своїх бюджетних відрахувань до Ірпеня. Скільки з них буде спрямовано на потреби освітніх закладів Гостомеля? Простіше кажучи, гостомельчани допитувалися: чи поверне Ірпінь наші гроші? На що представники Ірпеня дипломатично пояснювали, як потрібно Гостомелю наповнювати свій бюджет з податків.

Про напругу в мережі та поза нею

 

Депутат Тетяна Шальман нагадала про передвиборчі обіцянки Володимира Карплюка «дитсадочків для гостомельських дітей». Взагалі, Гостомель наразі потребує спорудження двох дитсадочків – у центрі та на Баланівці. Під будівництво одного з них знайшли приватні інвестиції. Знайдуть і під інший. Проте, депутати говорили про сім бюджетних мільйонів, з тих, що Гостомель перерахував Ірпеню на потреби освітніх закладів у тім числі. Вони були б аж ніяк не зайвими для оперативного вирішення проблеми дитсадочків селища. Але чіткої відповіді відносно цього від ірпінської делегації так і не дочекалися.

Тож місцевим депутатам залишається тільки просити ірпінську владу, аби вона опікувалася їхніми садочками, школами, клубами й бібліотекою не гірше за самих гостомельчан.

Очевидно, що подібних проблем можна уникнути Гостомелю у разі утворення самостійної громади, влада якої сама розпоряджатиметься бюджетними коштами.

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *