Приклад планування міст для нинішніх забудовників

Приклад планування міст для нинішніх забудовників Звичним явищем ірпінського сьогодення стали конфлікти між жителями та забудовниками. Люди боряться за будівництво нових дитсадків та шкіл, відстоюють територію для парків, скверів, дитячих майданчиків та парковок. Повсякчас виникає питання будівельних нормативів та кількості об’єктів соціальної інфраструктури на певну кількість населення.

З цього приводу попалася на очі цікава стаття з енциклопедичного довідника «Київ» 1981 року видання. До слова, це рік народження відставного мера Ірпеня й очільника місцевих забудовників Володимира Карплюка. Йдеться про житловий масив «Кибальчич» на Лівому березі в Києві.

Приклад планування міст для нинішніх забудовників

Словом, ЖК «Кибальчич» ще в «епоху розвиненого соціалізму» планували наступним чином. Багатоповерхові будинки, розраховані на 20 тисяч населення, розміщені на 37 гектарах (!). Для обслуговування цього мікрорайону архітектори передбачили: громадський центр, універсам, бібліотеку, магазини, дві школи і п’ять дитсадочків!

На жаль, подібний підхід у ставленні до людей і плануванні містобудування не притаманний нинішнім скоробагатькам, які називають себе «новими обличчями». Ніколи не були прихильником «совка», але деякі сучасні представники влади забудовників наскільки дискредитували нинішню реальність, що на тлі їхньої недолугої діяльності в позитиві сприймається чимало аспектів життя радянського періоду. Це означає, що нині Україна потребує приходу до влади не вдаваних, а справжніх Нових Облич – без лапок!

Надія СТРЄЛЬЦОВА

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *