ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ ОБЛАШТУВАННЯ ЗАПЛАВИ ІРПІНЬ-РІЧКИ

У неділю, 19 серпня, планують відкрити «покращену» набережну

У людей з розвиненим комплексом меншовартості виникає психологічна потреба змінювати все, що тільки бачать навколо себе. Для них така діяльність видається «новацією», «вдосконаленням» чи «покращенням». Насправді це далеко не так. Особливо у тих випадках, коли «досконалий» чиновник намагається втручатися й виправляти «недосконалу» природу.

ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ ОБЛАШТУВАННЯ ЗАПЛАВИ ІРПІНЬ-РІЧКИ У неділю, 19 серпня, планують відкрити «покращену» набережну
Класичний вигляд живої природи заплави біля верби доповнили рукотворними доріжками й вітрильником.

Подібний приклад наразі ми спостерігаємо в заплаві Ірпінь-річки в її історичній частині – неподалік Будинку творчості письменників, яку з розповідей робітників планують відкрити вже післязавтра, у неділю 19 серпня. Там зараз активно наводять «красоту» на забаганку Карплюка і КіНОшників, які проголосували на сесії за «детальний план території вулиці Підгірна». Мало хто з депутатів розібрався, що приховується за цим рішенням. Тупо натиснувши на кнопки пультів голосування, вони «благословили» роботи в заплаві річки на землях, які адміністративно не відносяться до Ірпінської міської ради. Окрім того, через близькість до річки там взагалі не можна проводити ніяких робіт.

ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ ОБЛАШТУВАННЯ ЗАПЛАВИ ІРПІНЬ-РІЧКИ У неділю, 19 серпня, планують відкрити «покращену» набережну
Автомобільна стоянка схожа на злітну смугу. Доцільність такого розміру стоянки для машин логічно можна пояснити намірами перенести в заплаву міський ринок.

Проте це не заважає виконавцям переміщувати шари грунтів та замощувати плиткою берег Ірпінь-річки. Автори задуму тішаться «красотою», яку вони начебто наводять у цій історичній місцевості. Проблема в тому, що КіНОшники насправді там мало бувають, оскільки відпочивають на морях та океанах далеко від Ірпеня. Тож і заплаву, яку надумали «прикрасити», вони бачать тільки на фотографій та малюнках завезених художників.

ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ ОБЛАШТУВАННЯ ЗАПЛАВИ ІРПІНЬ-РІЧКИ У неділю, 19 серпня, планують відкрити «покращену» набережну
Доречно художників запустити на пленер до неоковирних ангарів на території колишньої меблевої фабрики.

Хто постійно ходить особисто милуватися цим чарівним куточком природи рідного краю, помічає, як час від часу, особливо після весняних повеней, змінюється ландшафт русла, берегів і долини заплави. В одному місці берег намило, в іншому він осунувся. Десь залило, в іншому місці висохло й потріскалося. Заплава – це жива природа. Земля і вода там постійно змінюється й переміщується, наче м’язи і кров у живому організмі.

ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ ОБЛАШТУВАННЯ ЗАПЛАВИ ІРПІНЬ-РІЧКИ У неділю, 19 серпня, планують відкрити «покращену» набережну
Саморобний знак на дорозі до заплави.

Ті, хто надумали її закатати в плитково-бордюрний статичний «саркофаг», м’яко кажучи, прорахувалися. Перша велика повінь зруйнує й знесе цю рукотворну «красоту». Попливуть плитка з бордюрами весняними водами до самого Дніпра. Розірве й підтопить прокладені силові електрокабелі – до слова, це потенційна небезпека для людей і тварин, які можуть опинитися там в цей час. Тільки-от КіНОшним авторам задуму «вдосконалення» заплави немає ніякого інтересу до того, що буде потім. Головне — списати бюджетні кошти і відрапортувати про чергову зроблену ними «красоту» перед виборами.

До Вашої уваги сьогоднішні фотомиттєвості робіт у заплаві Ірпінь-річки

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ ОБЛАШТУВАННЯ ЗАПЛАВИ ІРПІНЬ-РІЧКИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *