«Нафтогаз» шикує: бронеавтомобіль BMW 750 LI та радник за 55 мільйонів

 

Державні компанії у 2023-му вже встигли провести великі тендери. Деякі підприємства традиційно фіналізують закупівлі на початку року, які розраховано на 12 місяців, інші ж – оновлюють техніку, роблять ремонти. Виділяється державний «Нафтогаз», який ледве долає загрозу дефолту, проте через свою дочірню компанію заплатив за оренду броньованого BMW 4,2 млн грн. – повідомляє OBOZREVATEL.

«Нафтогаз» шикує: бронеавтомобіль BMW 750 LI та радник за 55 мільйонів
Броньоване авто для топів “Нафтогазу”

“Нафтогазбезпека” компанії “Нафтогаз” за 4,2 млн грн орендує два броньовані автомобілі BMW з водієм. За таку суму автомобілями можна буде скористатися до кінця 2023-го. При цьому в документах не розкривається інформація про те, який саме автомобіль узяли в оренду.

У тендері перемогла компанія “УТН Безпека”. Вона, за даними OBOZREVATEL, має у власності чотири авто, серед яких лише один автомобіль відповідної марки – BMW 750 LI. Такий автомобіль, залежно від комплектації, може коштувати десятки мільйонів гривень.

Керівництво “Нафтогазу” зможе користуватися елітним авто протягом року, за що компанія заплатить 4,2 млн грн. “УТН Безпека” через “Укртранснафту” належить самому “Нафтогазу”. Фактично гроші перекладають з однієї кишені в іншу. Крім BMW 750 LI, за які заплатять мільйони гривень, компанії також належить Cadillac Escalade (ціна становить від 7 млн грн) та бюджетніші Renault Duster, Toyota Camry.

 

У “Нафтогазі” також найняли дорого радника за $1,5 млн (55,18 млн грн)

“Нафтогаз” за залучення фінансового радника Lazard Frères SAS заплатить $1,5 млн. Спеціаліст має допомогти реструктуризувати зобов’язання щодо єврооблігацій. Попередній глава “Нафтогазу” Юрій Вітренко втратив свою посаду зокрема через те, що не зміг домовитися з кредиторами (власниками єврооблігацій) про відстрочення платежів.

У чинного голови “Нафтогазу” Олексія Чернишова шансів більше: йому допоможе велика французька компанія. Її фахівців уже залучали до роботи 2017-го. Вже найближчими тижнями, як публічно заявляв Чернишов, може бути досягнуто домовленості з кредиторами.

 

«Нафтогаз» шикує: бронеавтомобіль BMW 750 LI та радник за 55 мільйонів

Деталі угоди з Lazard Frères SAS не розголошують. Відомо, що послуги надаватимуть до травня 2024-го. При цьому на Prozzoro не вказали ні кількість робочих годин, ні перелік послуг, які має надати фінансовий радник української держкомпанії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *