А він запропонував ірпінчанам секондхендну плитку з центру міста
Сьогоднішній ранок виявився насиченим для ірпінської влади. Протягом першої половини дня в Ірпені встигли провести засідання виконкому та сесії міської ради.
З найцікавішого почутого на виконкомі видалося завіряння міського голови Володимира Карплюка про найдешевший кошторис вуличних ремонтних робіт, якими зараз кишить Ірпінь, та запрошення перевірити кошторисні документи. «Якщо хтось запропонує дешевше, то відразу кажіть мені», – у такому плані гордо й надмірно висловився Карплюк щодо можливих конкурентів з огляду на ціну ремонтно-будівельних робіт на вулицях Ірпеня. При цьому, очільник міста нічого не сказав про якість та темпи виконання згаданих робіт. Останнє вважаю, також важливим чинником, оскільки жителям та гостям Ірпеня вже обридло третій місяць стрибати через рови, ями та калюжі в центрі міста, яке начебто прагне називатися європейським.
Тема ремонтів та їхніх наслідків продовжилася на пленарному засіданні сесії міськради. Присутнім повідомили, що тротуарна плитка, яку зараз активно знімають у центрі міста буде відвезена й викладена у дворах багатоквартирних будинків. Уже кілька депутатів звернулися із заявами, щоб облаштувати будинкову територію на їхніх округах. Володимир Карплюк нарікав на низьку активність депутатів та інших діячів у цьому плані. Мовляв, активніше подавайте заявки – і ваш будинок обкладуть секондхендною плиткою з центру міста.
Традиційно продовжилася «ідеологічна дискусія» між Володимиром Карплюком та депутатом Богданом Мельничуком. Свободівець зачитав звернення з докорами секретарю ради (до речі, відсутньому на звітному засіданні) щодо організації роботи сесій. Суть претензій Мельничука зводилася до того, що депутати запізно отримують порядок денний, а проекти рішень часто-густо взагалі перед самим засіданням, що безперечно ускладнює роботу народних обранців. На це Карплюк відреагував досить своєрідно, спробувавши влаштувавши Мельничуку школярський іспит запитаннями коли народилася Леся Українка та яке справжнє прізвище й ім’я знаменитої поетеси. Хоча Богдан Мельничук не став відповідати на ці запитання, деякі присутні в залі, хто мав мобільний інтернет, почали шукати відповідну інформацію. Безперечно, це позитивний момент. У такий спосіб можна стимулювати всіляких прохачів-позивачів до науки. Словом, якщо хтось з якогось приводу звертається до Володимира Карплюка, йому варто вивчити дати життя історичних персонажів, зображених на наших грошових банкнотах – від Володимира Великого до Григорія Сковороди. Ну, й про всяк випадок ще й Степана Бандери – раптом введуть в обіг тисячну банкноту з його зображенням. Але це так – мій персональний ліричний відступ від сесійної тематики.
До речі, ліричних відступів в самій роботі сесії було чимало. Ініційованих переважно міським головою. От наприклад, питання майнового земельного спору між відомим громадським діячем, автором герба Ірпеня, а також Ворзеля й Гостомеля – Валерієм Гуменюком з його колишньою дружиною. Гуменюк виступив проти одного земельного питання звітної сесії, яке зачіпало його інтереси. Нинішній головний архітектор міста Михайло Копач, міський голова та більшість депутатів у цьому спорі підтримали позицію колишньої дружини Гуменюка.
Коментуючи своє рішення Карплюк чи то жартома чи то всерйоз сказав, що чоловік при розлученні повинен усе майно залишити своїй колишній дружині. На що Гуменюк більше всерйоз, аніж жартома порадив Карплюку розвестися зі своєю дружиною й при цьому зробити з майном так само, як він це порадив іншим.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО