Земельні питання поставили першим пунктом
Перше засідання восьмої сесії сьомого скликання Гостомельської ради відбулося в День національної вишиванки, багато депутатів прийшли у національному вбрані, тим самим забарвивши офіційну частину сесійного засідання розмаїттям кольорів і усмішок. Тож початок сесійного засідання не передбачав звичної напруги при обговоренні чи прийняті тих чи інших рішень, але все таки, без неї не обійшлося.
Свою роботу депутати розпочали, як завжди, з прийняття звернень, а тоді ухвалили рішення, зважаючи на певні обставини, у перший пункт поставити розгляд врегулювання земельних відносин.
Відтак депутати ухвалили затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 29 громадянам, право на дозвіл проекту відведення земельних ділянок у власність для ОСГ надали 42 особам. КП «Гостомельінвестбуд» отримав земельну ділянку в постійне користування по вулиці Свято-Покровська 73-Є.
Кошти на будівництво дитячих садочків знайдуться
Серед інших соціально-побутових питань, що розглядалися на сесії, найактуальнішим виявилося питання будівництва двох ДНЗ, одного — на Свято-Покровській, іншого — на Остромирській. Будівництво кожного закладу потребує значного фінансування — 24 мільйони грн. «Де взяти кошти?», — міркували депутати, коли з бюджету селища виділено всього 3 млн. грн. на виготовлення проектів та фінансування інших організаційних питань. Однак, незважаючи на складність цього питання, воно не прозвучало риторичним для селищного голови Юрія Прилипка:
«Кошти знаходитимемо за рахунок залучення інвестицій і пайової участі, на даний час проекти пройшли дві державні експертизи, незабаром почнеться початковий етап будівництва…», — наголосив він.
З моєї точки зору рішення щодо побудови нових ДНЗ, котрі не споруджувалися протягом кількох десятиріч, по суті, є революційним, й Ірпінь в цьому сенсі вже показав добрий приклад.
Серед багатьох фінансово-економічних питань було розглянуто ряд рішень, що регулюють соціально-побутову інфраструктуру міста. Що стосується доходів до селищного бюджету за перший квартал, то вони склали понад 8 млн. грн., видатки — понад 4 млн. грн. Як бачимо, бюджет Гостомеля має позитивне сальдо, хоча воно не може задовольнити вирішення всіх проблем, що існують у селищі.
Будинки-привиди й безправні жителі. Де вихід?
Окрема тема – це проблеми жителів трьох будинків, які опинилися в заручниках ситуації через недобросовісність забудовників. Жителі одної багатоповерхівки, що знаходиться на Свято-Покровській 73-В, прийшли в сесійну залу, щоб висловити наболіле. Через боргові зобов’язання забудовника ПП «Базальт» ( в розмірі 60 млн. грн.) квартири 30-ти родин потрапили в іпотечну заставу й можуть бути продані з аукціону. Де тоді жити сім`ям, котрі витратили всі кошти на придбання помешкань? Але якщо ця проблема наразі вирішується в судах, то поточні негаразди, як от сплата комунальних рахунків, не можливість зареєструватися й отримати всі громадянські повноваження вимагає негайного вирішення на високому законодавчому рівні.
Адже в ситуації безправних громадян України опинилося багато людей. Мало того, що вони й так постраждали через недолугість нашого законодавства в будівельній галузі, так вони ще й позбавлені самих елементарних прав — навіть прийти проголосувати під час виборів. Знову ж, відсутність реєстрації унеможливлює отримання субсидій допомогу в Центрі зайнятості та інші пільги. З цього приводу були пропозиції ухвалити рішення щодо розторгнення договору оренди з ПП «Базальт» і передачі їхньої ділянки іншому забудовнику, котрий би завершив будівництво недобудованих секцій і «розрулив» ситуацію до кращого. Але чи знайдеться такий інвестор, котрий згодиться покрити 60 млн. боргу? З цього приводу виникає ще одна юридична колізія — ПП «Базальт», попри борги, справно сплачує кошти за оренду землі до селищної скарбниці, а значить де-юре має повне право на її користування, й рішення ради щодо розторгнення договору може оскаржити в суді. Де ж вихід із цієї надскладної проблеми, в котрій опинилися жителі ще двох будинків по вулиці Вересневій та Остромирській? Секретар селищної ради Олена Кислиця порадила створювати ошуканим мешканцям ГО (громадську організацію), котрі посвідчать депутати селищної ради — статус ГО дасть можливість активніше відстоювати свої права в суді, а ще виробити спільне звернення до Верховної Ради щодо врегулювання даної проблеми..
Про добрі справи і «Міст Надії»
Уже стало добрим знаком роботи депутатів, що їм оголошують подяки в сесійній залі. Наразі житель Гостомеля Петро Гавриленко подякував депутату Надії Дудник за те, що вона дуже чуйна до їхніх проблем, особливо за спорудження мосту через річку Рокач, де раніше була стара кладочка і люди похилого віку падали з неї в воду. Він назвав новий перехід «Мостом Надії».
Також подяку висловила керівник хору Марія Залізняк селищному голові Юрію Прилипку за багаторічну підтримку їхнього колективу. Будемо сподіватися що теплих слів з кожним разом буде все більшати.
Серед інших питань також розглядалися наступні: організація відбору проб питної води в водогонах і колодязях на аналіз придатності для споживання, передачу каналізаційної мережі в приватному секторі, спорудженої за кошт жителів, у комунальну власність, облаштування пандусів і пішохідних переходів, боротьба з пацюками тощо. Ряд інших питань розглядатимуться на другому засіданні восьмої сесії.
Автор: Валентин СОБЧУК