Карплюку боком вилізла економія на професіоналах, квартирах та Горобцях

Провальна поразка Карплюка на виборах до Верховної Ради по 95 округу була очікуваною для аналітично мислячих людей. Водночас виявилася щирою несподіванкою для багатьох, хто не критично, а на віру приймає красиву обгортку, не вникаючи у суть речей.

Власне, електорат відставного мера Ірпеня недалекоглядний і поверхневий, як і  сам Карплюк. При всьому прагненні зліпити харизматичну персону очевидна її відсутність. Волею долі та вмінню ладити з впливовими людьми випускник Податкової академії зробив стрімку кар’єру забудовника, а потім політика, яка нині ще швидше котиться вниз.

Не знаю чи зроблять належні висновки з цього провалу Карплюк і його команда? І чи взагалі спроможні ці діячі хоча б трохи мислити аналітично та робити висновки? У будь-якому разі це можна й потрібно зробити без них, збоку спостерігаючи за політично-фінансовою синусоїдою самого інноваційного мера всіх часів і народів.

Карплюку боком вилізла економія на професіоналах, квартирах та Горобцях

Пригадую, далекого 2014 року, коли Карплюк був ще просто забудовником і претендентом на посаду мера Ірпеня, я порадив йому виділяти по квартирі працівникам ЗМІ з кожного багатоквартирного будинку, який ним здається в експлуатацію. Але молодий і амбітний політик-початківець вирішив інакше. Сказав, що не має в цьому потреби, оскільки є в його розпорядженні така медіа-група, яка при потребі інформаційно «замочить» і «розмаже» кого завгодно.

На що здатна ця «зондер команда» гебельсівського штибу ми спостерігали впродовж попередніх кількох років. Багато на кого з опонентів Карплюка було вилито інформаційного бруду, проте «замоченим» в підсумку виявився сам замовник цього лайна, який попри надзвичайні фінансові потуги програв чергову інформаційну битву – очевидно, найважливішу в його житті.

Експертами виявлено лише офіційних витрат на виборчу кампанію понад 10 мільйонів гривень. Зрозуміло, що реально грошей на цю програшну справу Карплюк викинув у десятки разів більше – й вимірюються вони сотнями мільйонів. Це сотні квартир, виходячи з собівартості для забудовника, які справді могли Карплюку забезпечити успіх на парламентських виборах, аби він проводив розумну цілеспрямовану системну роботу в цьому напрямку, починаючи з 2014 року.

Такі невдачі цілком закономірні й прогнозовані, коли помічниками, радниками, піар-технологами набираються не професіонали своєї справи, а родичі, куми та односельчани. Найпромовистіше до чого вони додумалися на цих виборах – намалювати своєму кандидату дутий рейтинг 43,9% підтримки й поширювати його серед довірливого електорату.

Карплюку боком вилізла економія на професіоналах, квартирах та Горобцях

При цьому сподіватися на виграш Карплюка за рахунок того, що технічний кандидат головного конкурента (наразі фактично переможця виборів Олександра Горобця) відбере у нього необхідну кількість голосів. З цього приводу жартують, що одного Дмитра Горобця виявилося замало. Потрібно було ще пару зареєстровати. Але жадібні карплюківські технологи й на Горобцях вирішили зекономити. За що й поплатилися…

Є теорія відносності грошової винагороди. Наприклад, платить тисячу кандидат, який живе на 10 тисяч в місяць, або ж платить тисячу той, хто живе на 100 тисяч в місяць, і зовсім інша річ, якщо платить тисячу, хто живе за мільйон в місяць. Здавалося б, номінально – це одна й та сама тисяча, яка має однакову купівельну спроможність. На неї можна однаково отоваритися, замовити рекламних площ чи виготовити агітаційних матеріалів. Проте згідно з цією теорією фінансової відносності, найбільшу вагу й ефективність дії має тисяча, яку вклав той, хто живе на 10 тисяч, значну меншу в того, хто живе на 100 тисяч, і критичну малу з рук мільйонера.

Дивлячись на реальні статки й витрати Карплюка на виборчу кампанію, електоральна маса підсвідомо відчувала нещирість «зальотного» чужинця, інородного тіла, яке використовує ресурси громади для власного збагачення, діючи за принципом: гроші–влада–гроші+.

Карплюку боком вилізла економія на професіоналах, квартирах та Горобцях

Своїм волевиявленням мешканці 95 округу зробили так, що виборчі капіталовкладення гречкосія №1 пішли не в плюс, а в мінус. Давши підґрунтя дотепникам вправлятися у визначенні виборчого діагнозу політичних ліліпутів з наполеонівськими зазіханнями: «електоральна неміч», «виборча неспроможність», «бюлетнева недостатність», «всихання рейтингу»… можливі й інші варіанти.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *