Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

Таке рішення було прийнято голосуванням наприкінці громадських слухань з питання благоустрою зони відпочинку в яру. Зібрання відбулися вчора у приміщенні клубу «Чотири леви» в Баланівці. Хоча, прийнятому рішенню передували виступи деяких невдоволених та чимало критичних стріл на адресу Гостомельської влади і забудовника – у підсумку зібрання завершилося на позитивній ноті: «Парку бути!», – такою була позиція громади масиву Баланівка. Та про все по порядку.

Перед громадськими слуханнями з приводу благоустрою зони відпочинку у яру кореспонденти «Зорі Приірпіння» вирішили з’ясувати ситуацію на місцевості. Оглядову екскурсію яром, в якому планується облаштувати ландшафтний парк, для нас провів виконавчий директор компанії «Гостомельські липки» Олександр Орищин (ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЦЕ ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТУТ).  Зі слів Олександра Васильовича яр розташований на території близько 3,5 гектара (точно визначать після замірів геодезистів), які належать Гостомельскій селищній раді.

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

Якщо селищна влада «дасть добро», то тут замість непролазних хащ та стихійних сміттєзвалищ  компанія «Гостомельські липки» облаштує ландшафтний парк на зразок того,  що неподалік у Бучі. «І навіть кращий», – запевнив Олександр Орищин. Вже з цього приводу було проведено консультації з фахівцями щодо планування та порід дерев, які і де тут найкраще посадити, які варто знести, а які вилікувати. Також, як спланувати доріжки, гірки, джерела та водойми, майданчики, підвісні канати і т. ін. Взагалі, планується зробити парк цікавим для відвідувачів у будь-яку пору року.  На запитання про терміни виконання робіт Олександр Васильович відповів, що все залежить від оперативності прийняття позитивного рішення Гостомельською селищною радою. Якщо все буде нормально, то до початку зими можна бути впоратися з основними роботами.

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

Ще одна проблема прилеглої до яру території – склади отрутохімікатів речовин та паливно-мастильних матеріалів (російська абревіатура – ГСМ), які розміщені поряд і, м’яко кажучи, погіршують екологічну ситуацію довкілля.  Це «добро» залишилося у спадок від колишнього радгоспу «Бучанський». Тепер вони разом з територією близько півтора гектари належать СТОВ «Бучанське». Якщо  ці землі погодяться віддати під парк, то компанія «Гостомельські липки» візьметься за вивезення й утилізацію шкідливих речовий, які залишились на згаданих складах, і проникають у землю та отруюють повітря.

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

Про забруднення довкілля зі складів отрутохімікатів та паливно-мастильних матеріалів розповідав кореспондентам «Зорі Приірпіння» місцевий житель Віталій. Він продовжив нам екскурсію яром, в якому пройшло його дитинство (відеосюжет дивіться ТУТ). Розповідав, як тут раніше дітвора каталася на лижах та санчатах. Які тут раніше були цілющі джерела та ставки – нині підтоплені хімікатами та мазутом. Також Віталій розповів, як тут раніше проходили дороги та стежки, показав красиві галявини та багатосотлітні дуби, які наче вартові стоять навколо яру з різних боків.

Далі була презентація проекту парку та громадські слухання з цього приводу в клубі «Чотири леви». Відтак, представнику будівельної компанії, а також селищному голові Гостомеля Анатолію Кириченку і депутату Ірпіньради Юрію Прилипку довелося відповідати у тім числі й на незручні запитання присутніх. Деякі місцеві жителі переймалися чи, бува, не заберуть під парк їхні гаражі чи городи, розташовані неподалік. На це представники влади запевнили, що ніхто людських земель чи будівель чіпати не буде. Парк планується розташувати на землях, які відносяться до комунальної власності селищної ради. А всілякі плітки з цього приводу умисне розпускають діячі, які самі не здатні нічого зробити й іншим намагаються завадити створити для людей щось хороше.

Власне, баланівські громадські слухання значною мірою набували характеру виплеску емоцій, коли кожен прагнув висловитися про наболіле, особливо не переймаючись означеною тематикою зібрання. Запитували чому не будується дитсадочок?

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

На це Юрій Прилипко відповів, що для початку будівництва потрібно відповідне рішення селищної ради – інакше будівництво буде незаконним. Мовляв, депутати ні самі не можуть інвестора знайти, ні просто руки підняти, коли інші збираються залучати приватні кошти (раніше «Зоря Приірпіння» вже писала, як деякі гостомельскі депутати прагнуть отримати «на лапу» по 200 доларів за голосування).

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру Дехто починав радити, як краще використати гроші, які приватні інвестори зібралися вкласти у облаштування парку. На це їм інші дали зрозуміти, що своїми приватними коштами можуть розпоряджатися на власний розсуд. А інвестор і так добру справу надумав робити, якщо відмовиться, то важко буде знайти іншого.

Слушною видалася пропозиція з залу про присвоєння цій зоні відпочинку площею 3,5 гектари статусу парку, аби там вже ніхто не зміг розпочати ніяке будівництво. Відтак, вийти з пропозицією до селищної ради внести відповідні зміни до Генплану Гостомеля. Цю пропозицію Юрій Прилипко виніс на голосування, яку й підтримали учасники зібрання.

Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

 

 Надія ФЕДЦОВА

 Валентин СОБЧУК

 Олександр НАКАЗНЕНКО

9 thoughts on “Громадськість висловилася за парк в Баланівському яру

  1. Найбільше, звичайно, радує, що нарешті приберуть склади отрутохімікатів, але й не менше радує, те що збережуть природній ланшафт. Нарешті запахло адекватністю.

  2. Як на мене головне, що роблять за власні кошти, а не гребуть з бюджету міста. За свої гроші – хай хоч космічну станцію будують. А от з бюджету треба на дороги викластись, а ще в підростаюче покоління треба вкладать. школи там, вузи всілякі будувать, гуртожитки, щоб було де жити. Щоб у нас було побільше молоді. Я так думаю.

  3. Головне, що інвестори все це беруться зробити за свої кошти, а не бюджетні.
    Тож нехай невдоволені самі спробують хоч щось профінансувати. Бо ж одне діло говорити, й зовсім інше – фінансово відповідати за свої слова.

  4. Знаю что есть люди которые против парка были! я в шоке от таких людей! жить в мусоре и отходом хим склада лучше? не хотите тогда не мешайте другим приводить в поряток то что давно должно быть!

  5. пусть те умники которые говорят что нам парк не особо нужен после постройки не ходят. а то часто такое встречаю кричим и поднимаем волну а сами потом очень хорошо проводим время в парке или клубе……………..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *