Над формулою любові й щасливих стосунків сушив голову не тільки граф Каліостро. Сучасні психологи і фахівці у сфері сім’ї та шлюбу з різних країн світу видають все нові розробки такої формули.
Німеччина. Німецька формула любові виглядає так 1:5. Тобто будь-яке одне негативне зауваження потрібно компенсувати п’ятьма компліментами. Доктор Ганс-Вернер Бірхоф упевнений, що компліменти зміцнюють стосунки, додають нотку романтики і не дають згаснути любові. Життя сповнене всіляких сюрпризів, іноді не дуже приємних, але уважне ставлення до партнера та вдячність за все хороше ніколи не повинна згасати.
Америка. Формула, виведена американцями, визначає з точністю 94%, які пари будуть щасливими. Заокеанські учені вважають, що найголовніше в шлюбі – емоційні зв’язки та вміння правильно і конструктивно вирішувати конфлікти. Достатньо декількох хвилин спостережень за тим, як улагоджується конфлікт чи вирішується спірне питання. Якщо в розмові переважають агресивні ноти, погрози, сарказм і грубий тон, у пари практично немає шансів. І навпаки, коли двоє посміхаються, торкаються одне одного, заспокоюючи і підтримуючи, говорять спокійно і по суті – це гарний знак. Американці згодні зі своїм німецьким колегою в тім, що одне негативне слово чи жест повинне компенсуватися щонайменше п’ятьма позитивними.
Польща. Польський учений Богуслав Половський стверджує, що для довговічного і щасливого шлюбу потрібно не так вже й багато. А саме, щоб чоловік був у 1,09 рази вищий за свою обраницю. У проведеному науковцем дослідженні взяло участь 600 жінок у віці від 19 до 50 років разом зі своїми партнерами. Вимірявши пари, учений зробив висновок, що підсвідомо людина вибирає собі партнера з врахуванням вищеозначеного коефіцієнту – такі союзи найбільш благополучні. Тобто для жінки з «модельним» зростом, скажімо 175 см без каблуків, оптимальним буде вибір чоловіка (175х1,09) заввишки 190-191 см. І навпаки, якщо якомусь чоловіку доля відмірила від п’ят до маківки 160 см, то нехай шукає собі подругу (160:1,09) зростом 146-147 см.
Україна. Формула польського вченого виведена експериментально-дослідним шляхом – має практичне підтвердження за відсутності наукового пояснення. Газета «Зоря Приірпіння» надає обґрунтування ефективності згаданого коефіцієнту, відповідно до якого чоловік повинен бути вищий за жінку в середньому на 14-16 см. Саме за такої різниці у зрості під час злягання в позах, коли коханці притуляються обличчями їхні губи опиняються якраз – одні навпроти одних. Пристрасні поцілунки під час «процесу» й надають такого емоційного підсилення подружнім стосункам, що його вистачає надовго після сексу. На відміну від тих випадків зближення, коли через невідповідність у зрості чоловік цілує жінку в лоба, або ж ледве дотягується губами до її підборіддя.