«Фольк-мюзік» в Ірпені

До Ірпеня навідалася телевізійна група відомого телепроекту, якому вже 6 років, Першого національного каналу «Фольк-мюзік» на чолі з відомою ведучою співачкою, заслуженою артисткою України Оксаною Пекун. Телевізійники прибули на запрошення ірпінського ансамблю старовинної аутентичної пісні «Джерело», аби ознайомитися з цим колективом, відзняти візитівку міста, яке буде представляти колектив у цьому проекті та відібрати пісні для виступу.

Керівник ансамблю Даніела Ромазан ознайомила телегрупу з багатим творчим доробком «Джерела» та з кожним з його учасників окремо. У колективі чимало майстринь народної творчості. Телевізійники з захопленням знімали вишиті рушники та картини Світлани Журахівської, дивилися на сорочку-вишиванку, в якій Світлана Іванівна колись виходила заміж.

Зацікавлено розпитували про колекцію хусток та лікарські настоянки Лідії Войнолович. Народні рецепти Лідії Вікторівни стали в нагоді багатьом людям.

Учасники ансамблю «Джерело» розповіли гостям про свій колектив та творчі долі кожного його учасниці, а також поки що єдиного чоловіка хору – баритона Віталія Панасовича Данилейка.

Багато цікавих та повчальних історій випало послухати гостям зі столичного телебачення. Наприклад, розповідь про те, як співачки «Джерела» якось поверталися з концерту маршруткою. Запитали у водія про можливість пільгового проїзду. Той відмовив. Так вони виконали пісню, що весь салон аплодував. Після чого водій вражений таким співом сказав, що у виконавиць з «Джерела» постійний пільговий проїзд.

Якось поміряли тиск учасниці колективу Лідії Войнолович. Показник сягав 180/110. Донька порадила не йти на репетицію. Проте співачка все таки пішла. Потім поміряли тиск – 118. Донька сказала, щоб мама ходила на репетиції. Справді, народні пісні та спілкування у такому чудовому колективі мають ще й лікувальний ефект.

Послухавши багато цікавих історій, телегрупа взялася прослуховувати репертуар ансамблю «Джерело». Оксана Пекун наче енциклопедія народних пісень і проекту «Фольк-мюзік» – знає напам’ять тисячі пісень. Відтак, прослуховуючи «Джерело» пані Оксана авторитетно визначала: «Ця пісня вже звучала у передачі», «Така була, але давайте послухаємо у вашому виконанні», «От цієї ще не було – підготуйте для запису». Таким чином визначили кілька пісень, які ансамбль «Джерело» буде виконувати у проекті «Фольк-мюзік» на Першому національному телеканалі.

Тож ірпінчани згодом побачать своїх земляків по телебаченню. До такого виступу варто серйозно підготуватися. До слова, це стосується не тільки самих учасників та керівниці творчого колективу. Практика засвідчує, що важливою складовою успіху є ставлення місцевої влади до таких ансамблів, які прославляють рідне село, місто чи район на Всеукраїнському рівні. Чимало керівників найвищого міського чи районного рівня особисто переймаються допомогою творчим колективам. Очевидці розповідають, що доволі звична ситуація, коли міський голови чи керівник райдержадміністрації сам буває присутнім на виступах ансамблів народної творчості, особисто контролюючи, аби в його учасників все було гаразд у плані обладнання, музичних інструментів та сценічних костюмів. До речі, присутній на зустрічі керівник відділу культури Ірпінської міської ради Анатолій Калинка пообіцяв Оксані Пекун та учасникам ансамблю не зволікати з присвоєнням звання народного колективу «Джерело».
Дивіться відеоролик про приїзд “Фольк-мюзік” до Ірпеня натиснувши ТУТ

Автор: Олександр Наказненко

One thought on “«Фольк-мюзік» в Ірпені

  1. Д.оброго дня Оксаночко!Вас вітає нар.анс.”Доброта” Голосіївського р-ну м.Києва.Наш колектив дуже хоче з вами познайомитись і прийняти участь в вашій передачі “Фольк-мюзік”. В цьому році нам виповнюється 17 років . Будемо дуже раді зустрічі з Вами. К.М.Плахотнюк кер.нар.анс.”Доброта”тел.0675064686.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *