Електромотоцикли можна «заправляти» просто замінивши виснажений акумулятор зарядженим

Honda представила нову зарядну станцію для електробайків зі змінними батареями. Першими доступ до неї отримали власники електричних мотоциклів у Японії та Індії, – розповідає autogeek з посиланням на компанію Honda.

Електромотоцикли можна «заправляти» просто замінивши виснажений акумулятор зарядженим

Honda розробила нову систему станції зарядки та заміни акумуляторів – Honda Power Pack Exchanger e: (HPPEe:). Вона призначена для використання із блоками живлення Honda Mobile Power Pack, які компанія представила у 2021 році.

Першим користувачем HPPEe стане уряд Токіо. Система сприятиме поширенню у місті електричних мотоциклів, одній із цілей місцевих чиновників на шляху зменьшення шкідливих викидів.

Також HPPEe: передали компанії із заміни акумуляторів Gachaco, створеній Honda, Yamaha, Kawasaki та Suzuki у березні 2022 року. В Індії нову систему пропонує місцева дочірня компанія Honda – Honda Power Pack Energy India Pvt. Ltd. Вона використовується для зарядки електричних триколісних рикші-таксі.

Процес заміни акумуляторних блоків дуже простий. Активується станція безконтактно за допомогою чіп-картки. Потім необхідно вставити розряджену батарею у вільний слот, а з іншого витягнути повністю заряджену.

Як зазначили у компанії, процес зарядки блоків активується автоматично, а завдяки спеціальній конструкції слотів процес установки та вилучення батареї максимально спрощений. Для уникнення пошкодження акумуляторів внаслідок перегріву передбачено функцію охолодження. Ще один плюс HPPEe: можливість з’єднання декількох станцій в одну.

Електромотоцикли можна «заправляти» просто замінивши виснажений акумулятор зарядженим

Керування всіма функціями HPPEe: здійснюється за допомогою Honda Power Pack Cloud. Вона дозволяє регулювати рівень зарядки акумулятора, місцезнаходження, зареєструватися як новий користувач та оплатити послугу.

Поки HPPEe: доступні лише у Індії та Японії. Очікується, що надалі такі системи з’являться на інших ринках, але під час презентації нової зарядки у жовтні 2022 року такі плани не озвучувалися.

 

Від редакції «Зоря Приірпіння»

Подібний досвід змінних акумуляторів може бути зараз для України особливо цінним, зважаючи на нинішню енергетичну ситуацію. Виробникам варто подумати над випуском змінних акумуляторів, стандартизованих для електробайків, електромобілів та побутового використання в домашніх умовах.

Перспективною розробкою у цьому напрямку є вже існуюча можливість використання електромобільного акумулятора для живлення в побуті, про що розповідається в публікації «Павербанк на колесах: е-мобілі, що можуть живити будинок при відключеннях електрики».

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *