Дерусифікація і декомунізація: понад 2000 топонімів перейменовано в найбільших містах з початку війни

Про це свідчать результати дослідження, проведеного  Програмою  “Transparent cities/Прозорі міста” (Transparency International Ukraine).

Дерусифікація  і декомунізація: понад 2000 топонімів перейменовано в найбільших містах з початку війни

Лідерами за кількістю перейменованих топонімів станом на кінець року є:

  • Київ (237),
  • Вінниця (232),
  • Кривий Ріг (183),
  • Кам’янське (182),
  • Суми (179),
  • Кременчук (142),
  • Черкаси (105).

Місцева влада та мешканці усвідомили необхідність відмовитися від використання пов’язаних з державою-агресором назв та шукають можливість зробити це ефективно.

“Перейменування топонімів — часом кропіткий процес, до якого потрібно підходити виважено. Так, змінені назви будуть не тільки ідентифікувати певну місцевість, але й формуватимуть нашу нову історичну свідомість, вільну від радянського минулого”, – зазначає аналіткиня Програми Онищенко Вікторія.

Представники Програми підготували поради для міст щоб полегшити цей процес для містян і не перетворювати обговорення у формальність. Зокрема наполягають на тому, що цей процес має здійснюватися у декілька етапів. Консультування з громадськістю та широким колом експертів щодо нових назв дозволить обрати найбільш вдалий варіант, що відповідає запиту мешканців чи історичним особливостям місцевості.

Програма продовжує працювати над тим, щоб сформувати спроможну та сильну систему місцевої влади, яка здатна приймати ефективні рішення та нести відповідальність за свою роботу перед громадою.

Більше читайте у наших дослідження за посиланням:

Дерусифікація та декомунізація назв: як змінюються українські міста: https://bit.ly/3GIWAMs

Дерусифіковані міста: як в Україні перейменовують топоніми: https://bit.ly/3GMEp8v

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *