Дерибан бюджету, Ново-Оскольської та «Перемоги» – проти тільки «Свобода»

Черговим дерибаном зі «спецефектами»  ознаменувалася сьогоднішня 52-га сесія Ірпінської міської ради. До порядку денного було внесено чимало питань, які стосувалися зарахування пайових внесків виконаними роботами (фактично означає обкрадання бюджету), зміни цільового призначення землі (по-факту, узаконення забудов на місці недавніх лісів і гаїв), а також ДПТ колишнього комбінату «Перемога» (санкціонування його забудови).

Дерибан бюджету, Ново-Оскольської та «Перемоги» - проти тільки «Свобода»

Сесія розпочалася із заяви депутатів від ВО «Свободи», які відмовилися брати участь у цьому дерибані. Як зазначив Богдан Мельничук, згідно чинного законодавства, матеріали для голосування повинні надаватися депутатам не пізніше, ніж за три дні до проведення сесії. Що й говорити, коли депутат отримав повідомлення про зміну часу проведення сесії, її порядок денний та лише частину проектів рішень… о 23-й годині напередодні пленарного засідання. За словами Богдана Омеляновича, жодна сесія цього року не була підготовлена належним чином. «Ми не бажаємо миритися з цими системними порушеннями закону, тому депутати від ВО «Свобода» не візьмуть участь у голосуванні», – зазначив керівник фракції «Свободи», висловивши недовіру секретарю міськради Анастасії Попсуй.

«Володимир Андрійович, скільки ви будете знущатися з людей, розкрадаючи бюджет? – запитав у міського голови інший депутат від «Свободи» Лаврентій Кухалейшвілі. – Виділяєте кошти на ремонт вулиці Варшавської між 6 і 7 лініями, де дорога в ідеальному стані. Вам більше робити нічого?! Лізти туди, де є дорога. У нас всі дороги відремонтовані? Вулиця Богдана Хмельницького – наче після бомбардування. На Сагайдачного (Нахімова) взагалі немає асфальту. На початку вулиці Варшавської дороги взагалі немає. Що це за знущання: списувати гроші з бюджету і робити зроблене?!».

Чому такий безлад з роботою ради влаштовує депутатів від інших партій запитував свободівець Сергій Глиняний. Вони в останній момент перед сесією отримують проекти рішень, але слухняно за них голосують. Натомість, депутати від «Свободи» постійно їздять на «гарячі точки» по всьому Ірпеню, незалежно від того чий округ.

«Ми повинні бачити, хто як голосує, ми повинні розуміти, що йде розкрадання бюджету, – зазначив депутат Київоблради від «Свободи» Ігор Домбровський, звертаючись до представників Громади. – Ви повинні розуміти, що депутати, які тут голосують – збагачуються за ваш рахунок. Відтак, робити відповідні висновки!».

Свободівці, залишаючи сесійну залу, закликали депутатів від інших партій, «які вважають, що вони чесні і правильні – приєднатися до нас, це ганьба для депутатів, які погоджуються на сесії приймати незаконні рішення, що йдуть в розріз з інтересами Громади!».

Дерибан бюджету, Ново-Оскольської та «Перемоги» - проти тільки «Свобода»

На це дуже емоційно відреагував очільник Ірпеня Володимир Карплюк, як завше відійшовши від суті справи почав вдаватися до примітивних маніпуляцій та безпідставних наклепів. Щонайменше дивно було слухати якісь звинувачення в заангажованості й проплаченості від тих діячів, які одразу перейшли до системного методичного дерибану.

Спочатку міського бюджету. Це виражалося в тому, що депутати далеко не вперше порушуючи закон заходилися зараховувати пайову участь забудовникам не грошовими надходженнями до бюджету, а «виконаними роботами», які в більшості випадків просто необхідно було провести, аби забезпечити функціонування набудованих ними споруд.

Першим ощасливили Ігоря Оверка, легким натисканням пультів кнопкодави позбавили міський бюджет надходжень у сумі 4 млн 165 тис 294 гривень. Далі більше іншим, менш іменитим забудовникам, скопом одним рішенням зарахували пайову участь, або пробачили штрафні санкції. Загалом йдеться про суму понад 6 мільйонів гривень. У такий спосіб усі присутні після виходу із зали свободівців 27 депутатів (лише Оверко не голосував за себе заявивши про конфлікт інтересів) проголосували «за» звернення щодо зменшення пайових внесків забудовників.

Наступний дерибан проявився у вигляді споживання забудовниками ресурсів Громади, а саме зміни цільового призначення шести земельних ділянок під забудову. Йдеться про багатоквартирні будинки  по вулиці Ново-Оскольській, де ще кілька років тому шумів унікальний природній Чорний грабовий гай.

Дерибан бюджету, Ново-Оскольської та «Перемоги» - проти тільки «Свобода».

Представник громадськості цього найбільш населеного в Ірпені мікрорайону Андрій Поліщук (до слова, прихильники КіНО нещодавно писали в Інтернеті, начебто це  «бот» – вигадана, а не жива людина) у своєму виступі наголосив, що в цьому районі початку вулиці Ново-Оскольської, який становить десяту частину території Ірпеня, вже проживає майже третина населення міста. Там лише один садочок на 140 місць, яких відвідують 300 дітей і перебувають на черзі ще 800. Немає жодної школи. Квартал, якому на звітній сесії надумали змінити цільове призначення, вже забудовано з порушенням плану зонування удвічі перевищивши поверховість з 5 до 10 поверхів.  Зважаючи на все це Андрій Поліщук закликав депутатів не голосувати за зміну цільового призначення цих земель, аби вгамувати апетити забудовників у цьому так перенаселеному місці та передбачити будівництво дитсадочків, а також облаштування зелених зон відпочинку.

На це Карплюк відповів зіпхнувши все на посередників, мовляв, до мене тут хтозна що набудували, а ми тільки зараз все це будемо узаконювати. Відтак, депутати відголосували зміни цільового призначення на багатоквартирне будівництво, хоча вже й не так дружно, як пайову участь. У шести голосуваннях не підтримувало зміну цільового призначення один чи два депутати.

Дерибан бюджету, Ново-Оскольської та «Перемоги» - проти тільки «Свобода». Дерибан бюджету, Ново-Оскольської та «Перемоги» - проти тільки «Свобода». Так само на два голоси менше (25 «за» з 27 присутніх) дала провладна більшість під час голосування за затвердження детального плану території колишнього комбінату «Перемога». Залишається здогадуватися чи то пульт у когось заїло чи то совість, оскільки результатів поіменно голосування традиційно не оприлюднюють.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *