Делегація Приірпіння відвідала урочистості з нагоди вшанування Героїв Базару (+ фото)

Цими днями національно свідомі українці відзначають 100-річння подій Другого Зимового походу армії УНР, який завершився трагічними подіями поблизу нинішнього села Базар, що на Житомирщині.

Тоді виснажені, недостатньою озброєні підрозділи армії Української Народної Республіки були розбиті переважаючими військами більшовиків-окупантів України. Кілька сотень, переважно поранених воїнів УНР потрапили в полон. Їх схиляли перейти на сторону окупантів. Та вони відмовилися. Внаслідок чого за розпорядженням більшовицького командування були розстріляні. Поховання 361 Героя Другого Зимового походу УНР знаходяться у селі Базар Народницького району Житомирської області. Усіх їх назвали поіменно під час урочистого вшанування 100-річчя тих буремних подій.

Десятиліттями окупаційна влада намагалася замовчувати ці події та місця поховання загиблих Героїв Базару. Тільки на початку 1990-х років свідомі українці почали відновлювати історичну справедливість. Спочатку їхні спроби наразилися на супротив більшовицьких нащадків. Але поволі українство взяло гору у цій важливій справі – належного вшанування Героїв.

Нині в селі Базар облаштованого гарний меморіальний комплекс. Щороку тут вшановують пам’ять загиблих воїнів, згадуючи й передаючи нащадкам правдиву історію про події Другого Зимового походу УНР. Щоразу осередки ВО «Свобода» (у тім числі й з нашого Приірпіння) відвідують ці пам’ятні для українців місця. І цього року свободівські делегації з Ірпеня, Бучі і Немішаєвого вшанували пам’ять Героїв Базару. Нижче дивіться фоторепортаж наших кореспондентів про поїздку з теренів Приірпіння та Немішаєвого на цю урочисту подію.

До слова, відтепер завдяки зусиллям свідомого українства День вшанування Героїв Базару відзначається на державному рівні.

 

Тетяна КУШНІР

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *