Андрій ВЕРЛАТИЙ: «Український народ здатен захистити себе сам!»

Про військову діяльність та громадсько-політичну позицію радника міністра оборони України, керівника навчально-вишкільного центру «Південь» Андрія Верлатого (позивний Черкес) вже розповідалося в одній з попередніх публікацій . До вашої уваги продовження даної тематики. Спілкування з кореспондентом «Зорі Приірпіння» розпочалося із запитання проаналізувати нинішню ситуацію в історичному розрізі.

  

– Україна опинилася в дуже скрутній ситуації після відмови від ядерного статусу й використання ядерних технологій, – говорить Андрій Верлатий. – Кілька країн світу гарантували їй безпеку і територіальну цілісність. Проте жодна з них і пальця об палець не вдарила, аби захистити Україну, коли над нею нависла нинішня загроза. А одна з країн, яка гарантувала цю безпеку й територіальну цілісність, навпаки – сама ж і порушила її. Один з історичних персонажів так і сказав: обіцянки росіян не варті й того паперу, на якому вони написані. Зараз ми вкотре пересвідчуємося у правдивості цього вислову. Відчуваємо цю зраду на власній шкірі. Наші люди  гинуть не тому, що погано навчені, а насамперед тому, що нас зрадили й продовжують зраджувати. Причому, роблять це постійно більше 20 років. Весь час до влади приходили діячі, яким не потрібна була Україна. Вони нічого не робили для народу, а лише для власного збагачення, продаючи оптом і в роздріб все, що можна продати. Починаючи від передових технологій та військового озброєння, і закінчуючи торгівлею нашими людьми –  жінками й дітьми.

Історично  українці козацька нація, яку поважали й боялися усі навколишні держави. Козацькі землі були недоторканими. На них не було розбою чи збиткування з простого люду. Тільки коли проти козаків йшли війною, тоді могли бути утиски й переслідування. Козаки були скрізь. У більшості армій Європи – у Франції, Англії, Німеччині… Навіть перські царі та індійські раджі наймали до себе козаків. Це була нація воїнів, які завжди себе захищали. Зараз ми знову учимося воювати й захищати себе. Так, ми втрачаємо кращих синів Батьківщини. Ми згадуємо заповіти батьків, у нас прокидається генетика дідів-прадідів. Окрім нас самих – нас ніхто не захистить. Ми – нація, яка готова за свою волю стояти до перемоги!

– Андрію Михайловичу, які конкретні кроки потрібно зробити зараз, аби виправити ситуацію?

– Потрібно насамперед модернізувати армію. Це не просто закупка чи виготовлення нової зброї, перехід на якусь нову форму і т. ін. Ми повинні модернізувати саму свідомість громадян України.

Протягом 70 років життя у комуністичній імперії нам намагалися підрізати наше коріння. Українцям не дозволяли само ідентифікуватися як нації. Нам говорили, що ми не українці, а єдиний радянський народ і т. ін. Кожна імперія намагалася всю нашу історію переписати під вигідну собі ідеологію.

Давайте проаналізуємо історію. Була давня держава Київська Русь. Її створили не лісові племена, а справжні воїни. Це були сильні і мужні люди. Вони могли виходити в бій з відкритим тілом. Не боялися ворогів, самі наганяючи на них страх. Історія має здатність повторюватися. Ми бачимо, як проявляється бойовий дух наших пращурів у сучасних воїнів АТО, які йдуть у бій скинувши бронежилети. Коли я запив у бійця, який отримав легке поранення, чому він так зробив? Він відповів, що у бронежилеті не може швидко пробігти 500 метрів. Це небезпечно, але він почувається так комфортніше. З іншого боку всі сепаратисти й найманці – не просто в бронежилетах, вони всі в броні – бояться, ховаються від наших солдат. Так у нас чималі втрати. Проте, у сепаратистів разом з російськими найманцями втрати більші, ніж у 10 разів порівняно з нашими. Ми цим не пишаємося, а просто констатуємо факт. Ми захищаємо рідну землю. Вони прийшли до нас, як вороги. Підступно вдаривши нам у спину у самий тяжчий момент нашого відродження.

06

Цей БТР, що постачається на озброєння російської армії, було забрано нашими розвідниками зі сплячими сепаратистами всередині.

 

– Вочевидь, питання військової модернізації багато в чому залежить від нинішньої влади…

– Ми прогнали владу Януковича, змогли побороти в собі страх перед владою бандитів. Вигнали їх поганою мітлою. Але що ми бачимо зараз? На крові Небесної Сотні до влади прийшли такі ж, як і Янукович. Вони не цінують Україну. Це ми бачимо з їхніх вчинків. Нинішнє керівництво, як і попереднє, просто хоче розікрасти Україну. Вони розкрадають бюджет, знищують державні підприємства. Вони знищують нашу армію – вона нині не модернізується.

Ми чуємо, що уряд щодня зі страшними потугами виділяє 70 мільйонів гривень на утримання армії. Проте, ми не розуміємо – куди вони діваються? Чому б ці гроші не вкласти в якийсь завод, що працює на оборону?! Нехай там виготовлятиметься зброя, яка може ефективно відбивати наступи й упереджувати ворога. Нині волонтери і вся країна працює на армію. Натомість уряд розкрадає бюджетні кошти, списуючи їх на армію. Скільки це триватиме? Це я запитую владу, як лідер Всеукраїнського Руху «Патріот». Нам це вже обридло! Сьогодні більшість з нас на війні. Воїни рятують країну від зазіхань ворога. Але завтра ми повернемося. Ми запитаємо з уряду й чиновників за кожну витрачену гривню!

03

– Зрозуміло, що Україні зараз потрібна зміна влади.  

– Так. Країні потрібна влада, готова взяти на себе відповідальність. Яка прийде й керуватиме країною на благо народу, а не власної кишені. При владі повинні стати справжні патріоти – це люди, які готові на самопожертву заради своєї держави, свого народу. Немає значення, хто він за національністю: українець, росіянин, азербайджанець чи єврей. Усі люди, що зі зброєю в руках пішли захищати Батьківщину, яка їм дорога – це патріоти!

– Який національний склад людей, що пройшли через очолюваний Вами вишкільний центр «Південь»?

– Через мій ви шкільний центр пройшло чимало бійців різних національностей – росіяни, азербайджанці, казахи, євреї. Коли я запитав в одного єврея чому він не виїхав до Ізраїлю? То він мені  відповів дуже просто: «А що я там забув?! Стати там ще одним новим біженцем. А тут я народився, у цій землі похований мій батько, тут народилася моя донька». У ньому я побачив таку ж людину, як і сам – патріота, який любить свою Батьківщину.

Вважаю, що кожна людина, яка любить свою Батьківщину, повинна стати на її захист. Зараз триває збройний конфлікт, точніше справжня війна, на Донбасі. Він не закінчиться й триватиме доки російський імперіалізм підливатиме туди гроші, постачатиме техніку – там будуть гинути наші хлопці.

02

Наш уряд постійно нам тлумачить, що потрібно приймати якусь систему безпеки. Нас намагаються переконати через ЗМІ у тому, що українці неспроможні себе захистити, що ми нам начебто не обійдемося без допомоги НАТО. Насправді – ми можемо й повинні захистити себе самі. Я розумію, що це не популярна теза.

– Який вбачається вихід у такій ситуації?

– Нам потрібно взяти на озброєння таку ж тактику, яку свого часу прийняв Ізраїль. Розвивати свою економіку через ВПК. Це не дуже популярний метод. Але зараз у даній ситуації – немає іншого виходу. Ми мусимо вкладати гроші у військово-промисловий комплекс. За рахунок цього створимо робочі місця. За рахунок цього ми зможемо далі розвивати наші технології. Озброєння зараз дуже цінується по всьому світі. Свого часу продаж зброї Радянським Союзом та технологій забезпечували такі ж надходження до бюджету, як продаж нафти і газу.  Якщо ми будемо правильно підходити до нашої економіки, розумно використовувати наші надра, не продаючи й не обкрадаючи свій народ, то у нас є шанс відродити Україну, її самобутність, її унікальність, її народ.

Зараз народ в переважній масі своїй – ще спить. Піднялися на захист перші лави патріотично налаштованих людей. Чимало пристосуванців, які звикли до диванного життя – бояться. Вони кидають усе й виїжджають за кордон. Дарма вони думають відсидітися за кордоном – не вийде. Все повертається, як бумеранг. Батьківщину потрібно захищати тут і зараз! Без винятку. По всій країні повинні створюватися підготовчо-вишкільні центри на кшталт нашого центру «Південь». Ми готуємо снайперів і розвідників. Завтра ми будемо готувати диверсантів. Ми до цього вже готові. А чи готова Росія отримати ці 48 мільйонів диверсантів? Що зараз являє собою Росія – це вихідці з Китаю та Кавказу. За велінням Кремля вони посунули й до нас. Проте серед них насправді  дуже мало росіян. У нас же воюють 85%  українців. Попри те, що багато років нас вчили жити за принципом: моя хата з краю – я нічого не знаю,  наш народ прокидається. Відтак, я хочу запитати у можновладців  –  пропутінських ставлеників, які нині ще перебувають при владі: чи готові ви побачити 48 мільйонів, які запитають за кожну украдену гривню?

07

– Як розумію, навчально-вишкільний центр «Південь» не єдиний в Україні.

– Так. Ми пішли далі: у 9-ти регіонах України ми вже відкрили підготовчі центри. Інструкторами повернулися бійці з АТО, яких свого часу ми вивчили. Так вони повернулися з пораненнями на ротації.  З них ми робимо інструкторів. Вони навчатимуть воювати інших.

08

– У цих центрах проходитимуть підготовку тільки добровольці? 

– Не тільки. Ми йдемо у школи. Там безплатно будемо готувати дітей і підлітків захищати свою Батьківщину! Ми не відмовляємо нікому – ні дітям, ні жінкам, ні людям старшого віку. Кожна людина, що приходить до нас, виявляючи бажання навчитися захищати свою Батьківщину, матиме змогу пройти таку підготовку безкоштовно. Адже ми розуміємо, якщо не ми, то ніхто цього робити не буде. Нашому уряду це не треба. Вони хочуть перетворити нас на покірних рабів. Не вийде!

 

Спілкувався: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *