66,7 мільйона грн заборгували 74 тисячі сімей Київщини: обленерго погрожує відключеннями

66,7 мільйона грн заборгували 74 тисячі сімей Київщини: обленерго погрожує відключеннями

Борг за електроенергію в розмірі 66,7 млн грн у мешканців області виник ще до 1 січня 2019 року, до запуску реформи на ринку електроенергії. Тоді сьогоднішній оператор системи розподілу Київобленерго виконував не тільки функцію розподілу електроенергії, але і її поставки/продажу. Вже у квитанціях за січень 2019 року заборгованість за минулі періоди не вказувалась, адже продавати електрику споживачам столичного регіону почала інша компанія – постачальник універсальних послуг, – повідомляє відділ комунікацій ПрАТ «Київобленерго».

«Здебільшого, суми заборгованостей невеликі: у 42 тисяч сімей борг до 200 грн, ще у 14,5 тисяч – від 200 до 500 грн. Але за законом навіть невеликий, на перший погляд, борг є підставою, аби клієнта від’єднали від електропостачання. Ми розуміємо, що бувають випадки, коли людина просто забула сплатити квитанцію або загубила її. Тому, аби не потрапити в неприємну ситуацію та не залишитись без світла, ми звертаємось до мешканців області, щоб вони уважно перевірили наявність заборгованості», – підкреслив Сергій Кавурко, комерційний директор Київобленерго.

У разі несплати боргу компанія, відповідно до передбаченого законодавством порядку, повинна відключити боржників від електропостачання.

Повторне підключення може коштувати від 282 грн до 819 грн. І воно стане можливим тільки після оплати боргу і займе до п’яти днів.

Дізнатися, чи є у вас несплачена заборгованість за минулі роки, можна будь-яким зручним способом:

  1. В особистому кабінеті на сайті Київобленерго.
  2. За телефоном кол-центру: (044)459-07-40.
  3. В обслуговуючому районному підрозділі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *