Сальмонельоз і ботулізм в продуктах Ірпінських магазинів

Про це говорилося на вчорашньому засіданні виконкому Ірпіньради. У своїй доповіді начальник Ірпінської санепідемстанції Галина Савчук розповіла про випадки інфекційних кишкових захворювань, виявлених в Ірпені та інших регіонах Київщини.

Сальмонельоз і ботулізм в продуктах Ірпінських магазинів

«За червень ми маємо високий відсоток приросту кишкових захворювань, – зазначила Галина Євгенівна. – Є два випадки групових захворювань в родинах, які під час застілля вживали продукти, приготовлені з порушенням технологій (в домашніх умовах). Бактеріологічно підтверджений діагноз – сальмонельоз. Сальмонела виявлена у тих продуктах, які вживали люди. Другий випадок захворювання на сальмонельоз – це 4 людини, які купували молочні продукти на ринку «Соціс», і під час приготування налисників з сиром цей продукт став фактором передачі сальмонельозу, що також підтверджено бактеріологічно.

Крім того, у травні в Ірпені зафіксовано випадок ботулізму, який в Ірпінському регіоні не фіксувався з 1997-го року. Це дуже важка токсична інфекція. Хвора 1970 року народження провела 10 днів в реанімації на апараті штучного дихання. Людина вказала, де вона конкретно придбала продукт. Він придбаний не на стихійному ринку, а в одному з магазинів Ірпеня.

Зафіксовано декілька великих спалахів, у тім числі й у Київській області. Зокрема, 66 людей в Чернігові, які вживали майонез, виготовлений у Броварському районі Київщини. Останній випадок на підприємстві в Броварах «Фозі-фуд», які вживали комплексні обіди,  виготовлені в місті Києві. У нас також є підприємство «Фозі-фуд», яке виготовляє хлібобулочні вироби, розташоване у Ворзелі. Вони також вживають ці комплексні обіди. Тобто ви розумієте, що ми маємо причини, аби вжити відповідних заходів з боку органів місцевого самоврядування».

Також Галина Савчук розповіла про збільшення кількості скарг на продукцію «ЕКО-маркету», «АТБ-маркету в Гостомелі». Тобто йдеться про великі мережеві заклади торгівлі.

Відтак, начальник Ірпінської СЕС для контролю якості продукції запропонувала створити комісію з членів виконкому, представників міськвідділу МВС за участю представників санепідемслужби.

Міський голова Володимир Карплюк підтримав цю пропозицію, зазначивши необхідність участі у цій комісії також і представників громадськості. «Дійсно у соціальних мережах обговорюється проблема прострочених та неякісних продуктів у наших торгівельних мережах – давайте на це реагувати й висвітлювати», – зазначив міський голова Ірпеня.

Сальмонельоз і ботулізм в продуктах Ірпінських магазинів

Члени виконкому проголосували за створення зазначеної комісії.

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *