Зелене світло «зеленим» авто: державна політика здешевлення е-мобілів та облаштування мереж е-зарядних станцій (+ відео)

На 1 липня в Україні зареєстровано 37 550 електромобілів. Протягом червня приріст склав трохи менше тисячі е-мобілів, що є виходом на довоєнні показники.

Темпи зростання переходу на електротранспорт наразі стимулюються прийняттям нових законів та нормативних актів. Зокрема, скасування з 1 липня пенсійного збору рід час першої реєстрації електромобіля зробить його дешевшим на 3–5% відсотків. Мито і ПДВ на електромобілі також відсутнє. Залишається тільки акциз у розмірі 1 євро за кіловат ємності батареї е-мобіля, але і його планують скасувати.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прямо закликає українців пересідати на електромобілі через енергетичну кризу, викликану війною. Позаяк окупанти свідомо нищать наші нафтосховища, переробні заводи та навіть автозаправні станції.

Тому Уряд просить і стимулює українців переходити на електротранспорт, що значно краще з точки зору екології на економії енергоресурсів.

Сприяння переходу на електромобілі, облаштування мереж електрозарядок – нині є пріоритетним напрямком державної енергетичної політики. Розроблено норми щодо спрощення та здешевлення підключення електрозарядних станцій.

У планах Уряду забезпечення 95% мережі автодоріг загального користування приладами для зарядок електромобілів.

Планується до 31 грудня 2023 року зробити обов’язковим облаштування електрозарядними станціями об’єктів органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ, організацій, суб’єктах господарювання державного сектора економіки.

Натомість в Україні збираються заборонити ввезення та реєстрацію авто на ДВЗ із 2030 року. Також розробляються заходи стимулювання переведення міського громадського транспорту на електропривід. Раніше цей перехід планувався на 2025-27 роки. Але вже «літають у повітрі» ближчі дати – 2024-25 роки у містах з населення 300 тисяч і більше.

Підготовлено законопроекти, які класифікують всі різновиди електромобілів, а також дозволять штрафувати і забирати на штрафмайданчики авто на ДВЗ, які припаркувалися на місці електрозарядок.

НАК «Нафтогаз» вже давно відкрили свою мережу електрозаправок. Тепер планують її суттєве розширення.

На АЗС «Укрнафти» вже встановлено чимало швидкісних електрозарядних комплексів.

«Енергоатом» і державний «Укргазбанк» підписало меморандум про реалізацію проекту створення в Україні національної мережі електрозарядних станцій.

Відтак, скоро з’являться публічні ЕЗС потужністю від 90 до 150 кіловат.

Детальніше про це й не тільки у відеопрограмі Марини Китіної

 

Інші публікації на цю тематику дивіться ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *