Захистити Річку-Герой Ірпінь від «окупантів»-забудовників: екологи звернулися до Ірпіньради

Київський еколого-культурний центр звернувся до Ірпінської міської ради щоб погодити створення заказника «Ріка-Герой Ірпінь». Ріка Ірпінь весною як ангел своїми крилами захистила Київ від рашистів-окупантів, а зараз ми повинні її захистити від забудовників-«окупантів».

Захистити Річку-Герой Ірпінь від «окупантів»-забудовників: екологи звернулися до Ірпіньради
Ріка-Герой Ірпінь в бою

Під охорону пропонується взяти фрагмент річки Ірпінь площею 127,9 га, довжиною 14,880 м, ширина річки біля 10 м, ширина двох прибережних захисних смуг – 50 м, – йдеться у повідомленні Київського еколого-культурного центру.

Річка Ірпінь має величезне історичне значення як місце оборони Києва на протязі 1000 років. За часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. На ній були також дві сильні фортеці – Бєлгород (тепер селище Білогородка) і фортеця Вишгород (тепер місто Вишгород) – західні оборонні форпости столиці Київської Русі.

Річка Ірпінь мала широку болотисту долину, яку важко проходити для ворожої піхоти та кінноти, що неодноразово захищало древній Київ.

Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено ДВТи (довготривалі вогневі точки). 11 липня 1941 р. до річки Ірпінь вийшли частини 13-ї танкової німецької дивізії, які застрягли в болотистій долині річки і частково були знищені радянською артилерією. Тут їх наступ захлинувся.

Стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений путінськими військами понтонний міст через Ірпінь знищили. У результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки-рятівниці, що тисячоліттями захищала Київ.

Захистити Річку-Герой Ірпінь від «окупантів»-забудовників: екологи звернулися до Ірпіньради
Незаконна забудова ріки-Героя Ірпінь

Нажаль, заплаву річки вже почали в минулих роках забудовувати. Тому ріку-Герой Ірпінь треба негайно захистити, як вона захистила Київ, та створити там заказник. Сподіваємось, що депутати Ірпінської міської ради нас підтримають.

Захистити Річку-Герой Ірпінь від «окупантів»-забудовників: екологи звернулися до Ірпіньради Захистити Річку-Герой Ірпінь від «окупантів»-забудовників: екологи звернулися до Ірпіньради

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *