Європейська гра петанк нині стрімко розвивається в Ірпені (+ відео)

Європейська гра петанк нині стрімко розвивається в Ірпені (+ відео)

Поширена в Європі гра в петанк, яка має французьке походження, наразі отримала поширення і розвиток в Україні і в нашому Ірпені.

Петанк (фр. pétanque) — один з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі (кошонет, поросятко, паця, джек, бушон, корок, малесенький).

Зусиллями аматорів-подвижників Тетяни Ледньової, Світлани Бруховецької, Надії Лєдньової, Галини Єгорової, Галини Кучеренко та інших вже понад два роки тренування проходять на спортивних майданчиках навчальних закладів, Ірпінській набережній, майстер-класи проводяться у парках та скверах Ірпеня. Наразі ірпінські гравці в петанк готуються до участі у Чемпіонаті Україні серед жінок.

Європейська гра петанк нині стрімко розвивається в Ірпені (+ відео)

У петанк можуть грати практично всі: від старого до малого. До того ж петанк – гра паркова, тобто, підходяща саме для Ірпеня. Для гри необхідно кульки та майданчик розмірами близько 15х4 метри. Професійно грають на спеціальних майданчиках. Але можна використати для гри будь-який сквер чи парк, в якому можна грати на будь-якій поверхні: на ґрунті, піску, мучці, дрібному гравії, навіть на траві…

Детальніше про розвиток петанка в нашому місті та ігрові моменти дивіться у відеоінтерв’ю  з однією з засновниць і натхненниць петанкового руху Ірпеня Тетяною Ледньовою.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *