Винайдено дешевші й ефективніші сонячні панелі

Винайдено дешевші й ефективніші сонячні панеліВчені в США підвищили ефективність сонячних панелей за допомогою частинок, які прискорюють перетворення енергії сонячного світла.

Про це йдеться в публікації на сайті Університету штату Пенсільванія. За словами дослідників, ця технологія допоможе в майбутньому істотно здешевити вартість виробництва фотоелементів.

“Отримані результати дають нам можливість розробляти більш дешеві і більш екологічні чисті технології на основі біоперовскітових сонячних елементів. В майбутньому ми можемо істотно здешевити процес створення сонячних елементів, замінивши дорогі хімічні речовини на відносно дешевші природні матеріали”, – заявив заступник віце-президента по дослідженням і професор матеріалознавства лабораторії Шашанке Прія.

Винайдено дешевші й ефективніші сонячні панелі
Варто відзначити, що сонячні панелі на основі перовскита є більш ефективними, ніж кремнієві панелі. Вони дешевші і мають більш високий коефіцієнт фотоелектричного перетворення. До недоліків перовскітових елементів відноситься їх нестабільність і досить висока швидкість деградації – приблизно через півроку роботи панелі втрачають 1/5 своїх характеристик.

Сьогодні сонячні елементи на основі перовскита здатні перетворювати від 22 до 23% сонячного світла в електрику. Дослідники виявили, що додавання білка бактериородопсина до перовскітових сонячних елементів підвищує їх ефективність на 14-17%.

Технологія працює завдяки механізму переносу енергії FRET, який лежить в основі фотосинтезу. За словами вчених, його принцип можна використовувати для створення технології бездротової передачі енергії і навіть для обміну інформацією.

“Ми використовуємо цей механізм, щоб спробувати створити біотехнологію, яка зможе перевершити за функціональністю неорганічні або органічні сполуки”, – заявив представник групи дослідників Субхабрата Дас, який брав участь в дослідженні.

Джерело: obozrevatel

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *