Вечір грузинської музики у Миргородському музеї Давида Гурамішвілі (+ фото)

 

Українсько-грузинські історико-культурні зв’язки вже століттями збагачують надбання наших народів. У Грузії шанують і бережуть пам’ять про нашу легендарну Лесю Українку. В українському місті Миргороді із 1969 року працює літературно-меморіальний музей грузинського поета Давида Гурамішвілі, який оселився тут далекого 1760 року. Останні 32 роки свого життя Гурамішвілі провів у Миргороді. Писав вірші винятково грузинською мовою. Про свою Грузію, кохання, а також і про Україну, яка теж стала йому рідною.
У п’ятницю, 28 січня, у Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі відбувся вечір грузинської музики. Загальновідомо, що грузини – народ співучий. На весь світ вони прославилися своїм багатоголоссям. Хто бував у Грузії, із захопленням розповідають про співочі традиції цього народу. У кожному місті та селі, на кожній вулиці можна почути співи грузинських народних пісень у виконанні простих людей, часто – на кілька голосів.
Про ці та інші традиції розповідали під час проведення вечора грузинської музики ведучі заходу – директор музею Наталія Шаповалова та науковий співробітник Наталія Годун. Захоплення гостей вечора викликав запальний грузинський танок у виконанні народного хореографічного ансамблю «Веснянка» (керівник – Олена Гула). Пісні грузинських авторів виконала під власний акомпанемент Ірина Карач. Учениця Мистецької школи ім. А.П.Коломійця Дарина Калантай виконала музичну композицію на сопілці – українському аналогові древнього грузинського народного інструмента – саламурі.
Присутні на музичному вечорі рукоплескали у ритм грузинському танцю у виконанні Анни Дем’яненко та Стаса Бобира (студія танцю «Адреналін»). Зал акомпанував вихідцю із Грузії Давиду Хінчагашвілі, коли він співав відому пісню «Чіто – гвріто».
Словом, вечір грузинської музики у Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі вдався на славу. Колектив музею подякував за співпрацю в організації цього заходу директору Миргородської мистецької школи ім. А. Коломійця Людмилі Оксьоненко, директору Миргородського міського будинку культури Ірині Іщенко, директору Центру культури та дозвілля Олексію Шапку, директору Центру естетичного виховання Анжелі Хоменко, директору Публічної бібліотеки ім. Д. Гурамішвілі Анні Мірошниченко, звукорежисеру Олександру Опацькому і відеооператору Людмилі Марковій, а також усім учасникам та присутнім, що відкривали світ грузинської музики разом з нами.

До уваги читачів фотомиттєвості вечора грузинської музики у Миргородському музеї Давида Гурамішвілі

 

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *