В Ірпені збираються зруйнувати історичну садибу панотця Кобзарського цеху Миколи Будника

В Ірпені збираються зруйнувати історичну садибу панотця Кобзарського цеху Миколи Будника

Легендарну оселю видатного кобзарського цехмайстра, поета і художника Миколи Будника в Ірпінь буде знищено протягом ближніх тижнів. Це питання безповоротно вирішено очільниками м. Ірпеня, які надали територію між провулком Миколи Будника і вул. Українською під забудову багатоповерхівками.

Приватні будинки, які прилягають до зони майбутнього будівництва вже починають руйнувати, а жителів відселяти. Причому територія, де знаходиться меморіальна пам’ятка – будинок кобзарського панотця Миколи Будника за адресою: вул. Українська, 56 є ключовою у проекті новобудов.

Невідомі особи вже тривалий час тероризують і погрожують фізичною розправою жителям меморіальної садиби Миколи Будника, змушуючи їх не мешкати у будинку. Звернення до місцевої поліції і прокуратури ніякого результату не дають.

Користуючись безпорадністю і дезорієнтованістю громади, а також карантинними заходами будівельники вже почали демонтаж лівого крила Будниківської оселі. Нещодавно, очевидно для прискорення відселення мешканців ірпінські комунальні служби підло відключила будинок Будника від електрики і газопостачання. З дня на день очікуються і її повне руйнування.

Київський Кобзарський Цех написав звернення до в. о. міського голови Ірпеня Андрію Літвинову, т. в. о. голови Київської обласної державної адміністрації Василю Володіну і в. о міністра культури України Світлані Фоменко звернення з вимогою не допустити руйнування пам’ятки культурної спадщини- меморіальної садиби кобзарського цехмайстра Миколи Будника. Плануються громадські заходи спротиву.

Павло КЛЕНЕНКО,

Ірпінь-Київ

В Ірпені збираються зруйнувати історичну садибу панотця Кобзарського цеху Миколи Будника

Із Заяви Київського кобзарського цеху щодо руйнування садиби Миколи Будника в Ірпені:

«У місті Ірпені по вул. Українська, 56 виникла загроза знесення будинку, у якому жив Микола Будник – цехмайстер Київського кобзарського цеху, що засвідчує меморіальна дошка, встановлена ірпінською міською владою, а сам будинок є пам’яткою культурної спадщини. Не зважаючи на це, будинок може бути зруйнований, позаяк на території, де він стоїть, планується будівництво багатоповерхівки. При цьому господарям погрожують, змушуючи будинок продати. Просимо Вас вжити заходів щодо припинення свавілля і недопущення руйнування пам’ятки культурної спадщини. Про результати просимо повідомити в термін, передбачений законодавством».

В Ірпені збираються зруйнувати історичну садибу панотця Кобзарського цеху Миколи Будника

На світлинах: садиба Миколи Будника, якою ми її пам’ятаємо

Історичний будинок кобзаря Миколи Будника в Ірпені на вулиці Українській, 56/1. На нього зазіхає невідомий забудовник, який вже розваляв частину стіни сусідньої частини будинку.Позаду тут є ще одна частина. Ми розбираємося в ситуації, оскільки знаємо від Кобзарський Цех, що почалися погрози сестрі Миколи Будника, яка успадкувала подвір‘я після смерті брата.Прошу поінформувати мене, хто такий сміливий в Ірпені вирішив кинути виклик всьому Кобзарському цеху. Буду вдячна за будь-яку інформацію.

Опубліковано Михайлиною Скорик Середа, 20 травня 2020 р.

Джерело: Кобзарський Цех

 

Докладніше про Миколу Будника та його садибу в Ірпені читайте в публікації:

ПРОБУДЖЕННЯ КОБЗАРСТВА

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *