Українцям доведеться платити за комуналку у двокімнатній квартирі 2360 гривень

Українцям доведеться платити за комуналку у двокімнатній квартирі 2360 гривеньЗа комуналку у двокімнатній квартирі площею 50 квадратних метрів українцям восени доведеться платити 2364 гривень на місяць.

Як зазначає експерт Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва, на даний момент у Києві сім’я з трьох осіб витрачає на енергоресурси у середньому 1457 гривень на місяць, передає Gazeta.ua.

«Мешканці «двушки», які щомісячно в середньому використовують 200 кВт-год електроенергії та 5 «кубів» гарячої і холодної води, зараз платять за «світло» 156 гривень, холодну воду – 51 гривню, гарячу воду – 205 гривень, газ – 95 гривень, опалення – 950 гривень, – пояснює вона. – Восени за комунальні послуги у квартирі площею 50 «квадратів» доведеться викласти більше двох тисяч гривень: електроенергія обійдеться у 200 гривень, холодна вода коштуватиме 60 гривень, гаряча – 394 гривень, газ – 95 гривень, а от опалення вже буде значно дорожчим – 1615 гривень».

Зменшити витрати на комуналку можна, лише встановивши прилади обліку енергоресурсів, запевняє експерт. «Газовий лічильник обійдеться у 2-4,5 тисячі гривень, – зазначає Марія Яковлева. – За 1,5 тисяч гривень можна встановити двозонний лічильник електронергії».

До того ж мешканцям двокімнатної квартири потрібно облаштувати три-чотири індивідуальні лічильники на центральне опалення, кожен з яких коштує 4-5 тис гривень.

«Доцільніше буде купити разом з сусідами будинковий теплолічильник, який коштує від 65 тисяч гривень, – радить експерт. – Якщо у будинку створене ОСББ, можна звернутися до Держагентства з енергоефективності та енергозбереження – і до 40% вартості приладу компенсує держава, а місцева влада може взяти на себе 15-20% кредиту на утеплення».

З 1 травня 2016 року вартість електроенергії, що виробляється АЕС, зросте в Україні майже на 8%.

Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *