У Гостомелі урочисто відкрили стелу Козацької Слави (+ фото)

Сьогодні древній Гостомель на Покрову Пресвятої Богородиці відзначає своє 525-річчя. Учора в цьому селищі було відкрито стелу на алеї Козацької Слави.

«Хто не забуває минулого та своїх героїв, той вартий гідного сьогодення й майбутнього, й ми все робитимемо для цього», – наголосив на відкритті стели Козацької Слави гостомельський селищний голова Юрій Прилипко.

Зворушливі патріотичні пісні під час відкриття стели виконувала народна артистка України Світлана Мирвода.

Гостомель в добу Козаччини був відомим сотенним містечком. Відкрита стела на алеї Козацької Слави є своєрідною сторінкою літопису Гостомеля, пов’язана з іменами чотирьох козацьких ватажків: Семена Полозовича, який укладав перший козацький реєстр, Семена Палія, який боровся за єдність і свободу України та заклав у Гостомелі церкву Покрови Богородиці, гостомельського сотника Єрмули Басаренка, який під знаменами Богдана Хмельницького брав участь у Визвольній війні, отамана УНР Федора Орлика.

Встановлення пам’ятної стели стало можливим завдяки перемозі даного проекту в конкурсі громадського бюджету. Один з авторів цього проекту, відомий письменник і журналіст Валентин Собчук, після відкриття пам’ятного знаку прочитав змістовну лекцію з історії козацтва загалом та Гостомеля зокрема.

 

До уваги читачів фотомиттєвості відкриття стели на алеї Козацької Слави в Гостомелі

 Оксана КОЛОМІЄЦЬ

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *